در تامین نظم و امنیت انتخابات نباید دچار غفلت امنیتی شویم

0

جانشین پلیس پیشگیری ناجا تامین نظم و امنیت را از ارکان اصلی انتخابات برشمرد و گفت: نباید در فرایند نظم و امنیت انتخابات دچار غفلت امنیتی شویم.

به گزارش پایگاه خبری صدای مشهد، سردار معصوم بیگی با اشاره به مسئولیت خطیر یگان‌های حفاظتی دستگاه‌های دولتی در تامین امنیت انتخابات بیان کرد: نباید در تامین نظم و امنیت انتخابات دچار غفلت امنیتی شویم، نادیده گرفتن و یا ارزیابی غیر صحیح از پدیده ها و تهدیدات، شرایط را برای نفوذ و ضربه زدن فراهم می کند.

وی تصریح کرد: غفلت امنیتی؛ آسیب پذیری داخلی و تهدیدات را افزایش می دهد و آسیب پذیری داخلی در تسریع تهدیدات بیرونی و داخلی موثر است.

نظم و امنیت، ارکان اصلی انتخابات
جانشین پلیس پیشگیری ناجا ادامه داد : یکی از مسیرهای نفوذ، خلاء و اشکال در نظم و امنیت، بویژه در انتخابات است.

سردار معصوم بیگی اظهار کرد : نیروی انتظامی از هم اکنون در مسیر آمادگی و مهیا شدن تامین نظم و امنیت در سه مرحله “قبل از انتخابات” ، “حین انتخابات” و “بعد از انتخابات” قرار دارد.

این مقام مسئول با بیان اینکه تامین نظم و امنیت از ارکان اصلی انتخابات است، تصریح کرد: تامین نظم و امنیت در هرسه مرحله اشاره شده مهم و تاثیر گذار است. تمهیدات لازم برای آن اندیشیده شده است و آمادگی باید در حد “کامل” قرار بگیرد.

جانشین پلیس پیشگیری با بیان اینکه دشمن از هر طریقی در صدد ضربه زدن و تحت تاثیر قرار دادن شکوه و عظمت انتخابات است و هرکجا ضعفی مشاهده کند ضربه خواهد زد، عنوان کرد: لذا باید در ایام انتخابات با آمادگی کامل باشیم.

وی با تاکید بر لزوم افزایش سطح هوشیاری ماموران، یادآور شد : هیچ گونه شکست حفاظتی نباید وجود داشته باشد. طرح های آمادگی، باید دقیق و کامل به مرحله اجرا گذاشته شود.

معصوم بیگی ابراز کرد: شأن نیروی انتظامی حاکمیتی است و جریان های سیاسی در آن جایی ندارند و ان شاء الله دو وظیفه” تامین نظم” و “امنیت انتخابات” را به خوبی انجام خواهیم داد .

براساس گزارش سایت پلیس، وی با بیان اینکه انتخابات پیش رو با حضور گسترده مردم و با صلابت انجام می گیرد، گفت: حضور حداکثری مردم مایه هم بستگی، وحدت، انسجام درونی و اقتدار جهانی نظام اسلامی خواهد شد.

 

منبع: ایسنا

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید