میهمانان ویژه شورا در هفته دولت؛ مولاوردی و رشیدیان

0

شهیندخت مولاوردی و علی رضا رشیدیان میهمانان ویژه شورا در هفته دولت بودند.

به گزارش صدای مشهد؛ شهیندخت مولاوردی، صبح امروز در صحن علنی شورای اسلامی شهر مشهد اظهار کرد: اهمیت و جایگاه شهرداری به عنوان بزرگترین نهادهای غیردولتی عمومی، ظرفیت بسزایی در تحقق حقوق شهروندی دارد.

وی افزود: شهرداری گلوگاه مهم برای احقاق حق شهروندی به دلیل کثرت مراجعات مردم است و باید دربرنامه ریزی حوزه حقوق شهروندی در کنار دولت به عنوان بازیگر اصلی حاضر شود.

دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی تصریح کرد: در حال حاضر رضایت عمومی خوشایند نیست و رسیدن به وضعیت مطلوب مستلزم رسیدن همکاری شبکه ای و مدیریت بودجه است.

وی بیان کرد: تدوین منشور شهرنشینی مشهد که پیش نویس آن را ملاحظه کردم می تواند الگویی مناسب برای سایر شهرها باشد.

*حاشیه نشینی اولویت اول مشهد

علی رضا رشیدیان، استاندار خراسان رضوی نیز در صحن علنی شورای شهر گفت: شورا همیشه باید حفظ و ارتقای سطح ارتباط با بدنه جامعه را در دست داشته باشد و دغدغه بزرگی که کارشناسان مبنی بر اینکه خود شورا تبدیل به بخشی از حاکمیت شده را پاسخگو باشد.

وی ادامه داد: یکی از اولویت های امروز مشهد از نظر من حاشیه نشینی است. در سه سال گذشته بیش از ۱۲۰۰ میلیارد تومان در حاشیه مشهد هزینه شده اما هنوز فاصله مرکز و حاشیه زیاد است

استاندار خراسان رضوی گفت: از دیگر اولویت‌ها، حمل و نقل عمومی، هوشمندسازی، ارتقاء سطح خدمات ایمنی و مدیریت بحران شهری، معماری ملی و هویتی و حفظ آثار تاریخی و احیای بافت‌های فرسوده است.

گفتنی است در سی و چهارمین جلسه علنی شورای شهر مشهد، لایحه تعیین بهای خدمات اتوبوسرانی شهر مشهد در سال ۹۷ با قید دو فوریت به تصویب رسید.

همچنین الحاقیه قرارداد بوستان مینیاتوری مشهد به روش BOT ؛ لایحه تفریغ بودجه سال ۹۶ موسسه شهرآرا؛ لایحه تفریغ بودجه شرکت توسعه گردشگری و عمران هفت حوض با تمامی تبصره های الحاقی و لایحه تفریغ بودجه سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد به تصویب رسید.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید