مقابله با فساد و دلالی در پیشخوان های شهرداری

0

مجوز و صلاحیت دفاتر پیشخوانی که با واسطه‌ها همکاری می‌کنند و مانع ارتباط مستقیم شهروندان به شهرداری می‌شوند لغو خواهد شد.
به گزارش صدای مشهد، شهریار آل شیخ با بیان این مطلب، اظهار کرد: باید ارتباط شهروندان با شهرداری کاملا شفاف باشد ولی متاسفانه در حال حاضر، انجام امور شهروندان در دفاتر پیشخوان شهرسازی از طریق واسطه‌ها صورت می‌گیرد و شهروندان خود مستقیم به این چرخه ورود پیدا نمی‌کنند لذا با برنامه‌ریزی‌های جدید در نظر داریم تا پایان سال سرعت و شفافیت در این حوزه به نحوی چشمگیر افزایش یابد.
وی ادامه داد: ما تمام اقدامات مراکز زیرمجموعه شهرداری را به طور کامل رصد می‌کنیم و تخلفات و کوتاهی عوامل را به آنها تذکر می‌دهیم. برای کاهش حضور واسطه‌ها نیز در برخی از مناطق شهرداری، طرحی را به صورت آزمایشی آغاز کرده‌ایم که در این طرح به شهروندان شماره تماس داده و مراحل استاندارد انجام هر درخواست را برای آنها تشریح می‌کنیم و از آن‌ها می‌خواهیم اگر کارشان بیش از مدت اعلام‌شده طول کشید، به ما اطلاع دهند.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد با اشاره به اینکه گاهی هم خود ما با شهروندان متقاضی خدمات تماس گرفته و میزان رضایتشان را جویا می‌شویم، تصریح کرد: در آغاز اجرای این طرح، برخی از دفاتر پیشخوان، شماره‌های شهروندان را به درستی در سیستم ثبت نمی‌کردند که ما نیز با اصلاح روش، ثبت شماره تماس شهروندان را الزامی ساختیم زیرا فعال شدن پرونده منوط به داشتن کد تاییدی می‌باشد که به تلفن همراه شهروند ارسال می‌شود.
آل شیخ افزود: متأسفانه با این حال، باز هم واسطه‌ها با نفوذی که در برخی از دفاتر پیشخوان شهرسازی دارند مانع ‌شفافیت کارها می‌شوند و شماره تماس خود را در سیستم ثبت می‌کنند تا ارتباط ما با شهروندان میسر نشود. آن‌ها در دفاتر نفوذ دارند لذا با همکاری بازرسی و حراست، بازنگری کاملی در دفاتر انجام داد‌یم و احتمال لغو مجوز و صلاحیت تعدادی از دفاتر پیشخوان وجود دارد.
وی اضافه کرد: حضور واسطه‌ها در سیستم به ایجاد فساد در دستگاه منجر می‌شود و برخی از کارکنان را نیز به سوی فساد می‌کشاند که قطعا تعداد اندکی از همکاران ما هم آلوده می‌شوند که باید این نقیصه برطرف شود.

*پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید