معاون بازرسی صمت گزارش داد: کاهش عرضه کالای قاچاق در مشهد

0

معاون بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: پس از استان های تهران و البرز در رتبه سوم میزان کشفیات و بازرسی ها قرار داریم.

به گزارش صدای مشهد، علی باخرد ظهر پنج شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: براساس برنامه ششم توسعه باید هر سال ۱۰ درصد از میزان قاچاق کاهش یابد که خوشبختانه مسیر حرکت استان در این راستا مناسب بوده است.

وی افزود: ارزش کشفیات کالای قاچاق در استان در نه ماهه سال جاری، ۸۲ میلیارد ریال بوده است و پس از استان های تهران و البرز در رتبه سوم میزان کشفیات و بازرسی ها قرار داریم.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: براساس آمارعینی و مشاهدات میدانی، میزان عرضه کالای قاچاق در استان طی سه سال گذشته کاهش یافته است و از ابتدای سال ۹۷ تا پایان آذرماه، تقریبا ۲۸ هزار بازرسی در استان انجام شده است و ارزش کشفیات نه ماهه امسال ۸۲ میلیارد ریال بوده است.

وی تصریح کرد: ازابتدای سال استانداردسازی بازرسی ها، شفاف سازی توزیع، تسریع رسیدگی به شکایت مردم و افزایش نظارت های مردمی از رویکردهای اصلی ما بوده است.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: یکی از دلایل اصلی کاهش عرضه کالای قاچاق خصوصا پوشاک در استان، ناامن بودن سطح عرضه جهت سودجویان بوده است و رتبه استان در میزان بازرسی و میزان کشفیات در جایگاه سوم کشور قرار دارد.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید