مشکل ورود بذر و سموم به کشور برطرف شده است

0

بذررئیس خانه صنعت و معدن خراسان رضوی گفت: در حال حاضر مشکل ورود بذر و سموم به کشور برطرف شده است.

به گزارش صدای مشهد، سید حسن حسینی ظهر امروز در نشستی خبری با اشاره به اینکه توسعه اقتصادی در صورتی که تشکل‌های بخش خصوصی از حمایت بخش دولتی برخوردار نباشند امکان پذیر نیست اظهار داشت: بخش خصوصی نیازمند حمایت ۱۰۰ درصدی دولت برای بهبود وضعیت اقتصادی است که البته تاکنون تعملات بسیار خوبی با دستگاه‌های ذی ربط انجام شده است.

وی افزود: تا پیش از برجام اجازه ورود به برخی از کشورهای خارجی را نداشتیم اما امروز شاهد حضور سران و هیئت دیپلماسی و اقتصادی کشورهای مختلف در ایران هستیم که اتفاق خوبی است.

حسینی با اشاره به اینکه در دوران پسابرجام مشکل ورود بذر و سموم به کشور حل شده است خاطرنشان کرد: همچنان بخش دولتی ایران بزرگ و وسیع است که ۱۲ هزار میلیارد تومان اعتبار به حقوق آنان تخصیص می‌یابد و برای پیشرفت و توسعه اقتصاد باید دولت کوچک شود.

رئیس خانه صنعت و معدن خراسان رضوی درباره توقعات تولید و صنعت کشور از دولت گفت: زمانی اقتصاد کشور سامان پیدا می‌کند که بخش خصوصی توانمند شده و اصول علمی روز دنیا در مسائل اقتصادی و فنی رعایت شده تا براساس آن تولید خود را عرضه کند.

وی با اشاره به ضرورت تغییرات در سازمان مالیاتی و تامین اجتماعی تصریح کرد: دولت باید در نظام بانکی نیز تجدید نظر کند و برای ایجاد تولید رقابتی، سود نرخ تسهیلات بانک‌ها به زیر ۱۸ درصد درصد برسد.

منبع: تسنیم

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید