مدیرکل بهزیستی استان: توانمندی بانوان در تمام عرصه‌ها باید مورد استفاده قرار بگیرد

0

 

مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی گفت: بانوان توانمندیهای بسیاری دارند که باید از آنها در تمام عرصه‌ها استفاده کرد.

به گزارش صدای مشهد، حمیدرضا پوریوسف مدیرکل بهزیستی استان با بیان اینکه آسیب‌های اجتماعی، یک موضوع فرابخشی است و نیاز به همکاری همه‌ی دستگاه‌ها دارد، گفت: بهزیستی به تنهایی قادر به کنترل و کاهش آسیب‌ها نیست و نیاز به همکاری همه‌ی دستگاه‌های اجرایی دارد.

وی آسیب‌های اجتماعی را یک موضوع چندوجهی نامید و گفت: خیرین، مدیران دستگاه‌های اجرایی، مراکز غیر دولتی و سمن‌ها همه باید تحت یک مدیریت واحد برای کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی هماهنگ شوند.

مدیر کل بهزیستی استان با تاکید بر اینکه بهزیستی متولی سلامت اجتماعی می‌باشد گفت: سلامت اجتماعی، حوزه‌ی بسیار وسیعی است و تحقق آن، نیاز به برنامه‌های درازمدت و مشارکت‌ همه‌ی دستگاه‌ها و مراجع فکری جامعه دارد.

پوریوسف افزود: زنان جامعه ما طی سال های اخیر نشان داده‌اند هر مسئولیتی که به آن‌ها محول شده با موفقیت پشت سر گذاشته و با جدیت و پیگیری، برنامه‌ها و وظایف خود را به انجام رسانده‌اند.

وی تصریح کرد: توانمندسازی زنان و نقش تعیین کننده آن‌ها در توسعه پایدار از جمله موضوعاتی است که در حال حاضر از نظر تئوری و کاربردی به آن توجه می‌شود.

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی ابعاد توانمندسازی بانوان را توانمندسازی روانشناختی، اقتصادی و جسمی بر شمرد و افزود: توانمندی بانوان در تمام عرصه‌ها باید مورد استفاده قرار بگیرد.

پوریوسف با بیان اینکه جایگاه زنان رو به ارتقا است، گفت: توانایی بانوان صرفا خانه‌داری نیست و این شایستگی را دارند که در تمام حوزه ها نقش آفرینی و حضور موثر داشته باشند.

وی در ادامه به فعالیت‌های بهزیستی استان اشاره کرد و افزود: در خراسان رضوی بیش از ۱۱هزار زن سرپرست خانوار داریم که اشتغالزایی آنها یکی از اهداف مهم این سازمان می‌باشد.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید