لفاظی یک مقام آمریکایی علیه ایران

0

معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا با مطرح کردن این ادعا که ایران حتی بدون دست‌یابی به تسلیحات هسته‌ای، تهدیدی برای اروپا و جهان محسوب می‌شود، خواستار مقابله با آن شد.

به گزارش پایگاه خبری صدای مشهد، معاون وزیر این نهاد آمریکایی در چاتم هاوس اعلام کرد: موفقیت آمریکا در پیشبرد اهدافش در ارتباط با ایران به هماهنگی نزدیک بین آمریکا و هم پیمانانش بستگی دارد.

آدام سوزبین، معاون وزیر خزانه داری، اعلام کرد: در حالی که ما در زمینه‌های گوناگونی در سراسر جهان با یکدیگر همکاری می‌کنیم، سه موضوع بیش از همه برای ما اهمیت دارد که شامل برنامه‌های ما در هدف قرار دادن ایران، روسیه و داعش می‌شود.

وی با مطرح کردن ادعایی بی‌اساس درباه ایران گفت: ممانعت ایران از دست یابی به یک سلاح هسته‌ای همواره از اولویت‌های مهم ما در زمینه امنیت ملی بوده است. اگر ایران به تسلیحات هسته‌ای دست یابد می‌تواند امنیت اروپا، آمریکا و دیگر نقاط جهان را در معرض تهدید قرار دهد.

وی مدعی شد: ما به همراه اتحادیه اروپا، جبهه‌ای متحد از قدرت‌های جهانی را برای جلوگیری از وقوع چنین کابوسی تشکیل داده‌ایم. با گذشت زمان مشخص شده است که این اتحاد ضروری است به ویژه در زمانی که ما فشار‌ها را بر ایران افزایش داده‌ایم. این اقدام سبب صدور چندین قطعنامه سخت گیرانه شورای امنیت سازمان ملل متحد و اعمال تحریم‌های داخلی و منطقه‌ای در آمریکا، اتحادیه اروپا و همچنین ژاپن، استرالیا، سوئیس، کانادا و دیگر کشور‌ها شد.

وی در ادامه ادعاهای خود افزود: اگر رژیم تحریم‌های چند جانبه را علیه ایران اعمال نمی‌کردیم، مقامات این کشور بر روی میز مذاکره با گروه پنج بعلاوه یک حاضر نمی‌شدند. زمانی که ایران بر روی میز مذاکرات حاضر شد، گروه پنج بعلاوه یک همانند یک جبهه واحد با ایران وارد مذاکره شد. و ما با هماهنگی اتحادیه اروپا به یک راه حلی دیپلماتیک دست یافتیم که همه راه‌های پیش روی ایران را برای دست یابی به یک سلاح هسته‌ای مسدود می‌کند.

وی در خصوص توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ گفت: برنامه جامع اقدام مشترک یا برجام، توافقی قدرتمند است که می‌تواند به تضمین امنیت اروپا، آمریکا و هم پیمانانمان کمک کند. این توافق اجازه برداشته شدن برخی تحریم‌های خاص را می‌دهد اما این تحریم‌ها تنها زمانی برداشته خواهند شد که ایران ثابت کند به تعهدات خود در ارتباط با توافق هسته‌ای پایبند بوده است.

منبع: خراسان

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید