قیام معتادین!

0

حوالی عصر برای خرید به سوپرمارکت محله رفتم. مشغول خوش وبش بودیم که مردی وارد و درخواست یک بسته سیگار کرد، فروشنده قیمت را ۴۵۰۰تومان اعلام کرد که با تعجب و عصبانیت مشتری روبرو شد! به گفته این مشتری همین سیگار که تولید داخل هم هست ‌ماه گذشته ۱۷۰۰تومان بوده و این هفته هم به ۳هزارتومان رسیده و حالا با افزایش ۵۰درصدی طی دو روز به ۴۵۰۰رسیده است!

فروشنده با تایید حرف مشتری فاکتور خرید را آورده و نشان داد که خرید کلی او ۴۲۰۰بوده و تنها ۳۰۰تومان سود درنظر گرفته است….

مشتری که کمی آرام شده بود شروع به بد بیراه گفتن به دولت کرد! و از گرانی ها نالید و گفت: من اعتیاد دارم؛ طی این سالها همه چیز گران شده بود ولی مواد ثابت بود و سیگار هم خیلی افزایش نداشت ولی اخیرا هم قیمت مواد به شدت بالا رفته و هم سیگار سه برابر شده است.

او که قیافه اش خیلی شبیه معتادها هم نبود می گفت: ما قشرمعتاد که کم هم نیستیم تا الان ساکت بودیم ولی اگر دولت روی دم ما پا بگذارد قیام می‌کنیم!!

راستش را بخواهید من وفروشنده هردو خنده مان گرفت ولی جلوی خنده ام را گرفتم و اجازه دادم صحبتش را ادامه دهد….

نگاهی به ما کرد وگفت: جدی میگم! این مورد شوخی نیست! ما هم گروه داریم و با هم ارتباط داریم. ما ساکت نمی‌نشینیم و اعتراض می‌کنیم… ما چیزی برای از دست دادن نداریم! از فردا ما هم میریم تو جمع مردم وشعار میدیم!!

به او گفتم که خبرنگارم و میخواهم حرف هایش را منتشر کنم! اول جاخورد، بعد گفت بدون عکس و اسم بنویس. گفت بنویس که : “آی دولت! آهای مسئولین! خلق مردم را تنگ کردید، گرانی تا چه حد؟ جانمان به لبمان رسیده، هرچیز گران شد چیز نگفتیم. ما بیماریم و تریاک داروی ماست… دست از سر ما بردارید”

از مغازه خارج شد. خریدم را کردم و منهم به سمت منزل رفتم… فکرش ذهنم را درگیر کرده بود… فشار به جامعه همه را ذلّه کرده است…

خلاصه مسئولین منتظر قیام معتادها هم باشند..!

یادداشت سردبیر
#علی_طوسی
#طنز

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

یادداشت