علی رضا نبی: بانوان باید برای توسعه‌ آستین بالا بزنند/نمایشگاه توانمندی بانوان باید تکرار شود

0

یک کارآفرین نمونه گفت: نمایشگاه توانمندی بانوان با عبرت گرفتن از گذشته همچنان باید تکرار شود. جامعه‌ای اگر باور کند زن مقدس است دیگر به اولین کشور مصرف‌کننده مواد آرایشی تبدیل نمی‌َشود، تمام قهرمانان ملی ما در دامن یک زن پرورش یافته‌اند.

به گزارش صدای مشهد، دکتر علیرضا نبی، کارآفرین نمونه و حامی زندانیان گفت: در نمایشگاه‌ها همیشه یک اتفاق مبارک رخ می‌دهد آن هم این است که موجب تبادل تجربیات و انتقال دانش به یکدیگر می‌شود، نمایشگاه‌ها زمانی که تخصصی هستند حالت مسابقه‌ای به خود می‌گیرد تا بدانیم در حوزه کاری خود چند چند هستیم.

وی با بیان اینکه نمایشگاه تخصصی بانوان بسیار مبارک است چون خانم‌ها به خودباوری می‌رسند که ما می‌توانیم، ابراز کرد: خداوند زن را اشرف اشرف مخلوقات آفریده و نسبت به یک مرد برتر است. چگونه باید صحبت کنیم تا این ذهنیت استعماری از ذهن مردان خارج شود. بانوان می‌توانند عاطفه، مهر، احساس و … را به یک جامعه خشن و خشک تزریق کنند.

نبی با اشاره به اینکه زن‌ها می‌توانند و تفاوتی میان جنسیت از لحاظ توانمندی وجود ندارد، تشریح کرد: بانوان چون انسان تربیت می‌کنند همکار خداوند هستند، نمایشگاه تخصصی زنان می‌تواند نمایشگاه توانمندی عزت‌نفس، اعتمادبه نفس زنان باشد و باید با همه کاستی‌هایش همچنان برگزار شود، یک نمایشگاه در ادامه دادن تکامل پیدا می‌کند و اشکالاتش رفع می‌شود.

ین کارآفرین نمونه ادامه داد: نمایشگاه توانمندی بانوان با کسب تجربه از گذشته همچنان باید تکرار شود. همان طور که مادر برای ما مقدس است هم‌جنس‌های مادر هم باید برای ما مقدس باشند جامعه‌ اگر باور کند زن مقدس است دیگر به اولین کشور مصرف‌کننده مواد آرایشی تبدیل نمی‌َشود، تمام قهرمانان ملی ما در دامن یک زن پرورش یافته‌اند.

وی با اشاره به اینکه برای توسعه‌یابی یک جامعه بانوان باید آستین بالا بزنند، تأکید کرد: حتی اگر چند حرکت آن‌ها با شکست روبه‌رو شود آن‌ها حق ندارند احساس خستگی بکنند، نمایشگاه توانمندی زنان به بلوغ خواهد رسید و روزی الگوی استان‌های دیگر می‌شود.

نبی با اشاره به اینکه در عرصه‌های مدیریتی بانوان باید تمام تلاش خود را به کار بگیرند، ابزار کرد: چندین سال قبل ورودی بانوان به دانشگاه ۴۳ درصد بود آنان تلاش کردند و حال ۵۳ درصد ورودی دانشگاه‌ها بانوان هستند. زنان وارث این زمین هستند و ما مردان در خواب هستیم چون نمی‌دانیم بانوان چگونه زیر پوسته این شهر در حال رشد هستند.

این کارآفرین نمونه در پایان گفت: من به همه مردها هشدار می‌دهم چون تا چندسال آینده دیگر هیچ مردی حاضر نیست مدیریت ارشد خود را به یک آقا بسپارد چون خانم‌ها بهتر مدیریت کنند، همانطور که من سه سال پیش مدیرت کارخانه‌هایم را به بانوان سپردم و از آن پس سود چشم‌گیری به دست آوردم.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید