عزم دستگاه قضا برای رفع تصرفات غیر قانونی جدی است

0

دستگاه قضارئیس کل دادگستری خراسان رضوی گفت: برنامه رفع تصرفات از راضی دولتی و جلوگیری از هرگونه تجاوزی به حقوق بیت المال با جدیت تمام دنبال می شود.

به گزارش پایگاه خبری صدای مشهد، حجت الاسلام علی مظفری روز سه شنبه در حاشیه بازدید رودخانه کشف رود اظهار کرد: متاسفانه شرایط فعلی که برای رودخانه کشف رود در حال رقم خوردن است  به دلیل کوتاهی برخی از مسئولان رخ داده است.
وی با اشاره به اینکه از سال گذشته تا کنون اقدامات مثبتی در این زمینه انجام شده است، تصریح کرد: باید برای احیا رودخانه کشف رود یک عملیات جهادی انجام شود و بر همین اساس با سازمان هایی که در این مسیر کوتاهیی کنند بشدت برخورد می شود.
رئیس کل دادگستری خراسان رضوی ادامه داد: اگر سازمان و ارگانی نیز در این زمینه کوتاهی کرده باشند با آن ها برخورد می شود.
مظفری با اشاره به اینکه این منطقه باید به یک فضای سرسبز و شاداب تبدیل شود، تصریح کرد: هرچند برای احیای این پروژه نیازمند اختصاص بودجه های ملی هستیم اما قطعا با همدلی و همکاری میان دستگاه های استانی می تواند بسیاری از مشکلات موجود را حل کرد.
وی به برخورد دادگستری خراسان رضوی با چاه های غیر مجاز اشاره کرد و افزود:  با حفر چاه های غیر مجاز در هر شرایطی برخورد می شود و دادستانی در کوتاه ترین زمان ممکن دستورات لازم را صادر می کند.
رئیس کل دادگستری خراسان رضوی به کمبود بودجه های قوه قضاییه در این زمینه نیز اشاره کرد و گفت: بخش عظیمی از بودجه های قوه قضاییه به دلیل مشکلات مالی دولت تامین اعتبار نشده و این موضوع تنها به حوزه کشف رود اختصاص ندارد.

 با حفر چاه های غیر مجاز بشدت برخورد می شود

دادستان عمومی و انقلاب  مرکز خراسان رضوی گفت: با حفر چاه های غیر مجاز در سطح شهر مشهد بشدت و در کوتاه ترین زمان ممکن برخورد می شود.
غلامعلی صادقی روز سه شنبه در حاشیه بازدید رودخانه کشف رود در جمع خبرنگاران افزود: باید در مورد اتفاقاتی که در مورد رودخانه کشف رود رخ داده در ابتدا خودمان را سرزنش کنیم که چرا در این زمینه کوتاهی هایی رخ داده است.
وی با اشاره به اینکه برای حل این معضل در شرایط فعلی همه دستگاه ها به صورت جدی شرکت می کنند، خاطر نشان کرد: مجاورین این روخانه نیز تا کنون همکاری بسیار زیادی داشته اند که باید از این عزیزان به صورت ویژه تشکر کرد.
وی  اظهار کرد: خیلی دنبال این موضوع نبودیم که دنبال کوتاهی ها برویم اما بر این اساس که این پروژه به یک سرانجام خوب برسد مطمئنا با سهل انگاری ها بشدت برخود می شود.
صادقی تصریح کرد: هدف اصلی ما این است که حقوق جامعه را استیفا کنیم و در این زمینه از تمامی ابزارهای موجود استفاده خواهیم کرد.
وی با اشاره به اینکه این استان در حوزه آب دچار مشکلات جدی است، تاکید کرد: اگر در شرایط فعلی از ذخائر آبی به خوبی حفاظت نشود قطعا جمعیت بالای سه میلیون نفری شهر مشهد در آینده ای نزدیک دچار مشکلات جدی می شوند.
وی با حفر چاه های غیر مجاز بشدت برخورد می شود، تصریح کرد: حراست از منابع آبی یک موضوع با رویکرد ملی است و نباید یک فرد به خاطر منافع شخصی خود سرمایه یک کلانشهر را به خطر بیندازد.
صادقی با اشاره به اینکه آب منطقه ای با جدیت این موضوعات را دنبال کند، اظهار کرد: بحران آب در آینده ای نزدیک ممکن است زندگی در شهر مشهد را به خطر بیندازد و بر همین اساس باید در این زمینه اقدامات لازم و مناسب انجام شود.
وی با اشاره به اینکه بعد از گزارش آب منطقه ای دستگاه قضا با سرعت با متخلفان برخورد می کند، تصریح کرد: بر اساس دستورات کمیسیون مربوطه تعداد قضات و جلساتی که در این زمینه تشکیل می شده نسبت به گذشته افزایش پیدا کرده است.

مردمی که در طرح آزادسازی کشف رود متضرر شدند خسارت خود را می گیرند

معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد گفت: دغدغه دادستانی این است که افرادی که ناخواسته درگیر طرح آزادسازی کشف رود شدند و خانه هایشان تخریب شد خسارت های خود را دریافت کنند.
قاضی محمدبخشی محبی در مراسم بازدید رییس کل دادگستری استان و دادستان مشهد از کشف رود با بیان این مطلب گفت:تعداد زیادی از مردم این اراضی را خریداری می کردند و حتی مجوزهای آب و برق و گاز را هم دریافت کرده بودند که با اجرای این طرح باید به خسارت هایی که دیده اند برسند.
وی افزود: دراین زمینه مکاتباتی به ویژه با استانداری داشته ایم هم چنین ماده ۴۳قانون توزیع عادلانه آب نیز این مساله را مورد نظر قرار داده است که خسارت مردم باید ملحوظ شود و صنوفی هم که در این میان دچار ضرر شدند باید ساماندهی گردند.
وی بیان کرد: افرادی بودند که سوله هایشان تخریب شد یا واحدهای صنفی آنها تعطیل گشت که در حال حاضر با همکاری حوزه پیشگیری
از وقوع جرم دادگستری استان درحال ساماندهی آنها هستیم و امیدواریم دستگاه های اجرایی و استانداری در این زمینه هماهنگی بیشتری داشته باشند تا هرچه سریعتر این ساماندهی به نتیجه برسد و بتوانیم حقوق مردم را استیفا کنیم.

کشف رود تبدیل به منطقه توریستی می شود

معاون خدمات و محیط زیست شهرداری مشهد گفت:با ایجادارک های موضوعی در کشف رود این منطقه تبدیل به محیطی توریستی خواهد شد.
خلیل اله کاظمی در مراسم بازدید رییس کل دادگستری استان و دادستان مشهد از کشف رود با بیان این مطلب گفت: مطالعاتی صورت گرفته است تا کمربند سبز شمالی را که همان محدوده کشف رود است به کمربند سبز جنوبی وصل کنیم که این کار دو ویژگی دارد یکی اینکه باعث افزایش سرانه فضای سبز می شود و دوم اینکه از رشد افقی شهر و پیوستگی آن به روستاها جلوگیری می کند.
وی اظهار کرد: در کمربند سبز شمالی ۱۹۰۰هکتار زمین ساماندهی خواهد شد و برای اینکه بتوانیم خود را به محدوده قانونی برسانیم و از خدمات استفاده کنیم لازم است بخش عظیمی از اراضی را درختکاری کنیم.
وی افزود: قرار است در این ۱۹۰۰هکتار باغ های موضوعی مانند باغ پرندگان،باغ گیاه شناسی،مجموعه های ورزشی و مجتمع های تفریحی ایجاد شود و آن را تبدیل به منطقه ای توریستی کنیم.
وی عنوان کرد: برای این کار به ۱۰۰۰میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که ۱۰میلیارد آن را از دولت می گیریم و ۱۶۰میلیارد نیز اعتبار کال کشف است که طی سه سال اخیر دولت قرار بوده آنها را به ما بدهد که هنوز اقدامی صورت نگرفته و شهرداری نیز ۱۳ونیم میلیارد اعتبار برای این کار کنار گذاشته است

آزادسازی ۵۴کیلومتر از کشف رود

همچنین در ادامه مهندس جعفری مدیرعامل اب منطقه ای درخصوص طرح ازادسازی کشف رود گفت: طول این رودخانه از ارامگاه فردوسی تا چرمشهر ۷۰کیلومتر است که ۵۴کیلومتر آن ازاد سازی شده.
وی افزود:۴۲ کیلموتر از این مقدار در محدوده شهری یعنی حد فاصل تصفیه خانه پرکندآباد تا اولنگ قرار دارد.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید