شهردار آینده مشهد کیست؟

0

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: در جلسه امشب شورای اسلامی شهر مشهد با حضور کلیه اعضا براساس آیین‌نامه داخلی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در این مرحله با رای کتبی اعضاء ۵ گزینه شهردار مشهد انتخاب شدند.

به گزارش صدای مشهد، محمدرضا حیدری شب گذشته در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ۵ گزینه شهردار مشهد انتخاب شدند؛ گفت: در جلسه امشب شورای اسلامی شهر مشهد با حضور کلیه اعضاء براساس آیین‌نامه داخلی شورای اسلامی شهر مشهد در این مرحله با رای کتبی اعضاء، افراد ذیل به‌ترتیب حروف الفبا آقایان «شهریار آل شیخ»، «رضا خواجه نایینی»، «محمدرضا کلایی»، «علی محقر» و «محمدهادی مهدی‌نیا» به‌مرحله بعد راه یافتند و در جلسه پنج شنبه مورخ ۹۷/۸/۲۴ نسبت به‌معرفی خود و نحوه اجرای برنامه عملیاتی ۹۷-۱۴۰۰ شهرداری مشهد اقدام می‌کنند.

گفتنی است؛ آل‌شیخ، خواجه نائینی و کلایی هم‌اکنون معاونان شهردار مشهد هستند و مهدی‌نیا نیز عضو کنونی شورای شهر است.

در این رابطه عباس میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس اظهار کرده است: اصلاح طلبان خراسان رضوی در مسئله انتخاب شهردار مشهد، نگاهشان براساس شایسته سالاری و توانمندی و تسلط بر امور شهری است؛ در جلسه‌ای که برگزار شده نظر سایر اصلاح طلبان مشهد نیز این است.

عضو هیئت رئیسه شورای اصلاح طلبان خراسان رضوی در پاسخ به اینکه شهردار باید چهره‌ای بومی و یا ملی باشد افزود: در این زمینه هم نگاه به بیرون شورا و هم درون شورای شهر مشهد وجود دارد و برخی معتقدند از درون شورا و شهرداری نیز می‌توان فردی را به عنوان شهردار معرفی کرد.

میرزاده تصریح کرد: بر این اعتقاد هستم که شهر مشهد یک کلانشهر است و در جوار علی ابن موسی الرضا(ع) هستیم و باید سلیقه‌های شخصی خودمان را کنار بگذاریم و دنبال گزینه‌ای باشیم که توانمند و چهره‌ای ملی باشد و بتواند مشهد را خوب رهبری و هدایت کند.

عضو هیئت رئیسه شورای اصلاح طلبان خراسان‌رضوی گفت: چهره‌های ملی نیز هستند که می‌توانند برای مشهد موثر باشند؛ در مجموع باید نگاه شایسته سالاری با رویکرد منافع جمعی در این زمینه مستقر شود. امیدواریم که اعضای شورای شهر مشهد که تیمی فرهیخته هستند تصمیمی بگیرند که برای شهر مشهد و شهروندان موثر باشد.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید