سهم زائر از بودجه مشخص شود

0

بودجهمعاون هماهنگی امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: باید سهم زائر را از بودجه کشور مشخص و مطالبه کنیم.

به گزارش پایگاه خبری صدای مشهد، محمد حسن واحدی در نشستی خبری اظهار کرد: یکی از اهداف طرح جامع زیارت، ترویج و تصویب فرهنگ رضوی است که شامل ۱۰ راهبرد، ۳۹ سیاست، ۱۴۰ برنامه و ۸۲۵ پروژه می‌شود.

وی از اختصاص دو هزار میلیارد تومان اعتبار به اجرای پروژه‌های طرح جامع زیارت خبر داد و افزود: ۶۵ درصد پروژه‌ها در بخش خصوصی و ۳۵ درصد مابقی با منابع دولتی عملیاتی می‌شوند.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی ادامه داد: از مجموع ۸۲۵ پروژه، ۷۲ پروژه در عرصه اجتماعی، ۱۰۰ پروژه در عرصه اقتصادی، ۵۶ پروژه در حوزه امنیتی، ۲۱۶ پروژه در عرصه رفاه و گردشگری، ۲۱۷ پروژه در بخش فرهنگی، ۸۸ پروژه در حوزه مدیریتی و سیاسی و ۷۶ پروژه در عرصه شهرسازی و معماری تعریف شده است.

وی اظهار کرد: کارگروهی تحت عنوان کارگروه «جذب سرمایه گذار در بخش زیارت»  آغاز به کار کرده است که در این کارگروه موقعیت‌های قانونی را با کمک معاونت اقتصادی استانداری برای استفاده از صندوق توسعه ملی در بخش زیارت و فراهم می‌کنیم، همچنین در این کارگروه، زمینه لازم در راستای بهره‌مندی سرمایه‌گذاران استان از  منابع بانکی استان آماده می‌شود.

واحدی گفت با بیان اینکه کاهش سود بانکی تمایل بانک‌ها را به سرمایه‌گذاری در حوزه زیارت افزایش داده است،‌ گفت: امیدواریم بتوانیم با تلاش‌های این کارگروه زمینه را برای فعالیت سرمایه‌گذاران در حوزه زیارت فراهم کنیم.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی معاون هماهنگی به آمار ورود زائران در مشهد در تعطیلات عید فطر اشاره کرد و گفت: تا پایان روز پنج شنبه ۱۷ تیرماه، یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر وارد مشهد مقدس شدند.

وی ادامه داد: هم‌اکنون ستادی به نام «بررسی آمار زائران» تشکیل شده و با همکاری پلیس راهور و اداره کل حمل و نقل و پایانه‌ها، نرم‌افزار تردد شمار را با هدف ثبت آمار دقیق مسافران مشهد تهیه شده است، در حال حاضر مبادی ورودی مشهد مقدس به این نرم‌افزار مجهز شده‌اند و با انجام برنامه‌ریزی‌های لازم، این نرم‌افزار در ۶ ماه آینده در سطح استان مورد بهره‌برداری عملی قرار می‌گیرد.

واحدی با اشاره به توزیع اعتبارات سال ۹۵ در استان خاطرنشان کرد: در فاز اول توزیع اعتبارات استان خراسان رضوی، ۱۰ میلیارد تومان برای بخش زیارت دستگاه‌های اجرایی استان پیش‌بینی شده است.

وی افزود: به منظور جداسازی بخش زیارت در برنامه ششم توسعه استان، کارگروه زیارت تشکیل شده است که در همین راستا، دستگاه‌های اجرایی موظفند برش زیارتی خود را تهیه کنند و در اختیار معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری استان قرار دهند.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی هدف از ارائه برش زیارتی دستگاه‌های اجرایی استان را مطالبه سهم زائر از بودجه کشور دانست و گفت: باید سهم زائر را از بودجه کشور مطالبه و مشخص کنیم.

 

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید