دلیل اخراج کارگران ایران خودرو انضباظی است!

0

مسئول روابط عمومی شرکت ایران خودروی خراسان گفت: با وجود کاهش تولید و مازاد نیرو اخراج نیروها در شرکت ایران خودرو خراسان رضوی به دلیل مشکلات انظباطی بوده و ربطی به وضعیت و میزان تولید این شرکت ندارد.

به گزارش صدای مشهد، تعدادی از کارگران ایران خودروی خراسان طی چند روز گذشته از تعدیل نیرو در این واحد صنعتی خبرداده و بیان کردند که به دلیل کاهش تولید و فروش خودرو ایران خودرو تعدادی از کارگران را تعدیل کرده و این روند ادامه دارد.

محسن بذری، مسئول روابط عمومی شرکت ایران خودرو در خراسان رضوی در این خصوص اظهار کرد: شرکت ایران خودرو خراسان رضوی بیش از پنج هزار نفر نیروی شاغل دارد.

وی با اشاره به این که نزدیک به دو هزار نفر از روستاهای اطراف، دو هزار نفر از مشهد و هزار و ۵۰۰ نفر از شهر نیشابور در این شرکت مشغول به کار هستند گفت: سیاست شرکت حفظ نیروهای شاغل است.

بذری با اشاره به این که کمبود قطعات و بحث افزایش نرخ دلار و دیگر مشکلات هیچ کدام باعث تعدیل نیروها در این شرکت نیست عنوان کرد:هر ارگانی برای مدیریت سیستم خود را دارد قراردادهای ایران خودرو هم یک ساله است .زمانی که نیرویی از لحاظ عملکردی و انظباطی دچار مشکل باشد موضوع از طرف مدیریت مجموعه در کمیته انظباطی مطرح می شود و قرارداد فرد مربوطه برای سال جدید تمدید نمی‌گردد.

وی با تاکید بر این که اخراج نیروها در شرکت ایران خودرو خراسان رضوی به دلیل مشکلات انظباطی بوده و ربطی به میزان تولیدات این شرکت ندارد یادآور شد: این روند عرف تمام سازمان ها و ارگان ها است که در صورت عدم رضایت از عملکرد نیرو با وی تمدید قرارداد نداشته باشند.

وی مدعی شد: در حالی که تولیدات ما به یک سوم و حتی کمتر کاهش پیدا کرده و دو هزار نیروی مازاد داریم اما اقدام به تعدیل نیرو نکرده ایم.

*کارگران معترض شکایت کنند

هادی ابوی، دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران نیز پس از پیگیری در این باره اظهار کرد: تا کنون هیچ شکایتی از جانب کارگران در اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی به ثبت نرسیده است.

وی ادامه داد: اخباری که ما داریم همان اخبار مردمی است و هنوز دادخواستی به اداره کل کار و تعاون به صورت فردی و یا دسته جمعی از جانب کارگران ارائه نشده است.

وی بیان کرد: ضمنا باید در نظر داشته باشیم که قرارداد برخی از این نیروها به اتمام رسیده است.

وی افزود: در صورتی که کارگران اخراج شدند و حق و حقوق آنها پرداخت نشده، اخراج بدون پایان قرارداد و یا اخراج غیرموجه داشته اند می توانند با ادارات کار مراجعه کنند و دادخواست خود را ارائه دهند.

* مشهد فوری

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید