اولویت‌های اصلی زنان ایرانی را فراموش شده است

0

معاون شورای فرهنگی اجتماعی زنان در شورای عالی انقلاب فرهنگی با انتقاد از اینکه مسائل اصلی جامعه را فراموش کرد‌ه‌ایم، گفت: مشکلات زنان غربی را به عنوان اولویت زنان ایرانی مطرح نکنیم.به گزارش پایگاه خبری صدای مشهد، فرشته روح افزا بیان کرد: اولویت‌های اصلی زنان ایرانی را فراموش کردیم و به جای آن به همایش‌ها و گفت‌وگوهایی که در رابطه با خشونت علیه زنان می پردازیم که از مشکلات فعلی زنان ما نیست.
وی تصریح کرد: آیا واقعا مشکل زن ایرانی تک‌خوانی، سفر به خارج از کشور و یا حضور در ورزشگاه‌هاست یا لازم است به مباحث مهم جامعه از جمله افزایش طلاق، بالارفتن سن ازدواج یا کاهش ازدواج و دلایل آن بپردازیم.

وی افزود: متاسفانه به جای اینکه به مشکلات اصلی جامعه بپردازیم مسائلی مانند خشونت علیه زنان را مسئله اصلی جلوه می‌دهیم و آب به آسیاب دشمن می‌ریزیم و بستر گزارشات احمد شهید را فراهم می‌کنیم.
معاون شورای فرهنگی اجتماعی زنان در شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین اظهار کرد: باید بحث افزایش طلاق در کشور را جدی بگیریم، فراموش‌کرده‌ایم که بالاترین حق یک زن مادری است. لازم است برای احقاق این حق، بر مسئله افزایش مرخصی زایمان کار کنند یا مسائلی که به این حق زنان برمی‌گردد مانند بیمه زنان خانه‌دار.
وی ادامه داد: متاسفانه دغدغه‌های زنان غربی را به عنوان اولویت زنان ایرانی مطرح می‌کنند اگر به واقع می‌خواهیم مانند آنها عمل کنیم در تمام حوزه‌ها مانند آنها رفتار کنیم زنان بدسرپرست و بی‌سرپرست غربی از سوی دولت حمایت می‌شوند در حالیکه در کشور ما با حقوق اندک تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند.
روح‌افزا با طرح این سوال که “چرا مشاوره‌های صحیح در مراکز مختلف به خانواده‌ها داده نمی‌شود تا علل واقعی طلاق ریشه‌یابی شود، بیان کرد: به سلامت جسمی و روحی زنان و ورزش آنها توجهی نمی‌شود اما تماشای ورزش در ورزشگاه‌ها را مسئله زنان می‌دانیم.
وی با بیان اینکه مسائل زنان و خانواده را اولویت بندی کنیم و مراقب به خطا رفتن در این حوزه باشیم، عنوان کرد: تاکنون چند برنامه در صدا و سیما داشته‌ایم که بحث آسیب‌ها را مطرح کند. ریشه‌های طلاق از جمله عدم شناخت صحیح، اعتیاد، فضای مجازی موضوعاتی است که در قالب برنامه‌های مختلف می توان در رسانه ملی مطرح کرد.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید