خدمت به امام هشتم(ع) دغدغه والدین «خادمیاران نوجوان رضوی»

0

زندگی سراسر مهربانی علی ابن موسی الرضا(ع) و سیره آن امام بزرگوار، پایگاه بزرگ اندیشه، فرهنگ و تعالی معرفتی است. حضور زائرین پیاده در دهه آخر صفر، حماسه ای بزرگ و فرصتی مغتنم برای روشنگری و هدایت جامعه به سمت معنویت و ترویج فرهنگ غنی رضوی است.
به گزارش صدای مشهد، آستان قدس رضوی با هدف ایجاد فرصت برای خدمت همه اقشار، به ویژه نوجوانان علاقه مند به خادمی بارگاه منور رضوی، اقدام به راه اندازی «کانون خادمیاران نوجوان» نموده است. در ایام دهه آخر صفر که مشهد مقدس شاهد حضور خیل زائرین پیاده ای است که از راه های دور و نزدیک به عشق زیارت هشتمین نورمنیر ولایت راهی مشهد مقدس می شوند، خادمیاران نوجوان در دو بخش دختران و پسران آماده شده اند برای میزبانی باشکوه از مهیمانان عزیزتر ازجان ثامن الائمه…
پسران خادمیار در بخش های مختلف مانند راهنمایی زائر، ویلچررانی، واکس و خدمات انتظامات مسیر و دختران خادمیار نیز علاوه بر بسته بندی خشکبارو اقلام متبرک، دوخت جانمازهای نمدی، کلاه و … در مراکز اسکان نیز به زائرین خدمت می کنند. همچنین امسال خادمیاران نوجوان به همراه اولیا و مربیان خود در ۱۷ مدرسه امام رضا(ع) خدمت گزار زائرین امام هشتم(ع) خواهند بود.

خدمت به حضرت رضا(ع) از افتخارات زندگی ام است
محمد حسینی، پدر سید فاطمه حسینی از خادمیاران نوجوان است که در این طرح معنوی مشارکت داشته است، با چشم های که از شوق اشک می ریزد، بیان می کند: وظیفه همه ماست که به زائرینی که با پای پیاده و با شوق و ذوق فراوان در این هوای سرد، برای زیارت بارگاه علی ابن موسی الرضا(ع) می آیند خدمت کنیم.
وی ادامه داد: باعث افتخارم است که دخترم می خواهد خدمت گزار حرم رضوی باشد و همیشه به حضرت رضا(ع) می گویم که آقا همه عمرم، جسمم، و همه ی دارایی ام متعلق به شماست.
زهرا جعفری، یکی از مربیان این مدرسه از که امسال به عنوان «خادمیار مربی» در این طرح شرکت کرده است، عنوان کرد: طرح خادمیاری نوجوانان طرح بسیار خوبی است و امسال من هم جز مربیان خادمیاران نوجوان هستم و وقتی اشتیاق و انگیزه انها را برای خدمت رسانی می بینم، خودم هم بیشتر انگیزه می گیرم.
وی گفت: ما باید جلوه ای از امام رئوف(ع) را نشان دهیم که وقتی زائر امام هشتم(ع) وارد مشهد می شود با نوع برخورد و رفتارمان سیره رضوی را نشان دهیم.
باید سیره ی مهربانی ومیهمان نوازی حضرت رضا(ع) به زائرین را در رفتارمان نشان دهیم
خانم افشاری با اشاره به اینکه افتخار زندگی من این است که خدمت گزار ائمه اطهار و حضرت رضا(ع) باشم، افزود: دو فرزند پسر دارم که یکی از دانش آموز کلاس ششم و پسر دیگرم درک لاس دهم مدرسه امام رضا(ع) مشغول تحصیل هستند.
وی عاقبت بخیری خود و فرزندان را بزرگترین خواسته خود عنوان کرد و افزود: باعث خوشحالی و مسرت من است که فرزندانم به خواست خودشان، برای خادمیار شدن داوطلب شدند.
وی پذیرایی از زائری پیاده را وظیفه مجاوران امام هشتم(ع) دانست و ادامه داد: اینکه سیره ی مهربانی و میهمان نوازی حضرت رضا(ع) را بتوانیم در رفتار و کردارمان نشان دهیم، خودش مهمترین وظیفه ای است که در قبال نعمت همجواری حضرت برعهده داریم.
آرزوی همیشگی ام بوده که جز خادمان حرم رضوی باشم
معصومه محمدی می گوید: یک فرزند دختر دارم که کلاس ششم است، همیشه به من می گوید «دوست دارم خادم امام رضا(ع) باشم » و حالا از اینکه توانسته جز «خادمیاران نوجوان رضوی» باشد سراز پا نمی شناسد.
وی با بیان اینکه آرزوی همیشگی ام بوده که خودم هم جز خادمان حرم باشم، ولی این توفیق را نداشته ام، ادامه داد: همین که دخترم با خواست قلبی خودش توانسته جزء خادمان حرم غریب الغربا(ع) باشد برای من افتخار وسعادتی بزرگ و است.
گفتنی است، بنیاد فرهنگی رضوی در دو بخش «خادمیاری نوجوان رضوی» و «خادمیاری تعلیم وتربیت» تحت پوشش دارد.
انتهای پیام//

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید