ختم صلوات غنچه های مهدالرضا برای زکریا؛ شهید صلوات

0

در محکومیت و پاسخ به جنایت کشتن وحشیانه کودک خردسال شیعه شهید زکریا جابر به دست آلوده به خون وهابی سعودی طرح سراسری ختم صلوات با عنوان «ختم صلوات غنچه های مهدالرضا برای شهید صلوات» در نزدیک به ۵۰۰ شعبه مهدالرضا با حضور بیش از ۲۰ هزار نفر قرآن آموز بین ۵ تا ۷ ساله دختر و پسر در سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی ، در این طرح قرآن آموزان با نصب عکس شهید در فضای کلاس ها و مهدها با در دست داشتن تسبیح به صورت دسته جمعی به ختم ذکر شریف صلوات پرداختند تا دشمنان بدانند حب علی را نتوان سر برید.

پس از این مراسم بیانیه‌ای از سوی قرآن‌آموزان در مراکز آموزشی مهدالرضا(ع) قرائت شد که در آن به مظلومیت این کودک عربستانی اشاره شده است.

در این بیانیه آمده است: ما که در مهد امام مهربانمان، امام رضا علیه‌السلام، یاد گرفتیم که صدا شویم برای مظلوم، و فریاد شویم بر سر ظالم. ۷سال گذشت تا کلمات را یاد بگیریم برای این فریاد.

در ادامه این بیانیه با اشاره به اینکه فریاد مظلوم کوبنده و آتشین است، بیان شده است: امام رضا علیه‌السلام سرمشق انسانیتم داد تا هر چهره خبیثی در جای جای این دنیا، صدای هفت ساله انسانیتم را بشنود، تنش بلرزد و قامتش بشکند.

ادامه این بیانه خطاب به زکریا، کودک عربستانی است و می گوید: اینک ای زکریا! زکریا جابر ۷ساله! ما ۷ساله ها از جوارِ امام مهربانمان، امام رضا علیه‌السلام، در قلب پاکترین شهر دنیا فریاد تو می‌شویم تا درودها شویم بر پیامبر خدای مظلومان و آل پاکش. درودی که در گلوی تو بی‌پایان ماند.

در پایان این بیانیه تأکید شده است: ما کودکان مهدالرضا علیه‌السلام این جنایت را شدیدا محکوم کرده و خواستار محاکمه عاملان این حادثه هستیم.

برگزاری مراسم عزا، توزیع حلوای نذری توسط خانواده های قرآن آموزان در مراکز آموزشی مهدالرضا و ابراز همدردی با مادر این شهید والامقام، انداختن عکس با تصویر شهید جابر و همراه داشتن عکس در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن از جمله مواردی است که در پی شهادت این طفل بی گناه توسط قرآن آموزان خردسال ایرانی به اجرا در آمده است.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید