حوادث مشهد/ از زورگیران کلاش بدست تا کودک آزاری دختر ۷ ساله

0

امروز مشهد شاهد چند حادثه دلخراش بود.

به گزارش صدای مشهد ، ۴ عضو یک باند سرقت که پس از زورگیری یک دستگاه وانت پیکان، به لوازم یک مجتمع مسکونی در بولوار امامت مشهد دستبرد زده بودند با تلاش شبانه روزی پلیس آگاهی دستگیر شدند، اما نگهبان ساختمان مدعی است دزدان سلاح کلاشینکف داشتند.

ماجرای این سرقت مسلحانه از پانزدهم آبان زمانی در دستور کار پلیس آگاهی خراسان رضوی قرار گرفت که مردی در تماس با نیرو‌های انتظامی از دستبرد به مجتمع شش واحدی مسکونی اش در بولوار امامت مشهد خبر داد.

شاکی این پرونده گفت: هنوز برخی از بخش‌های مجتمع ۶ واحدی مسکونی ام در حال ساخت بود که تصمیم گرفتم ابتدا لوازم ضروری زندگی را به واحد‌ها انتقال دهم چرا که این مجتمع را برای نزدیکان و اعضای خانواده ام ساخته بودم، به همین دلیل سه دستگاه تلویزیون ۶۹ اینچ به همراه دو دستگاه لباس شویی ال جی را به ساختمان انتقال دادم، ولی امشب (پانزدهم آبان) با تماس نگهبان مجتمع متوجه شدم که سارقان مسلح به اموالم دستبرد زده اند.

سرایدار مذکور به کارآگاهان گفت: حدود ساعت ۱۰ شب بود که جوانی حدود ۲۵ ساله به در مجتمع آمد و گفت: با پیکان وانت مقداری لوازم برای ساختمان آورده است و از من خواست تا در ساختمان را باز کنم! اما به محض این که من در را گشودم سه نفر از آن‌ها که اسلحه کلاشینکف، تبر و قمه در دست داشتند مرا هل دادند و به داخل اتاق انداختند سپس دست و پا‌ها و دهانم را بستند و وارد مجتمع شدند. ساعتی بعد از رفتن آن‌ها وقتی دست و پایم را گشودم متوجه شدم که تلویزیون‌ها و ماشین لباس شویی‌ها به سرقت رفته است.

رئیس پلیس خراسان رضوی درباره چگونگی دستگیری اعضای این باند بیان کرد: تحقیقات نامحسوس کارآگاهان که با فرماندهی مستقیم سرهنگ بیات مختاری (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) همراه بود، نشان می‌دادکه سه تن از متهمان در بولوار طبرسی و یکی دیگر از آنان در منطقه فردوسی (بولوار شاهنامه) حضور دارند بنابراین باید عملیات به طور هماهنگ و غافلگیرانه صورت می‌گرفت. به همین دلیل کارآگاهان در چند شاخه عملیاتی وارد عمل شدند و سه متهم را به نام‌های بهروز، علی و قاسم که بین ۲۵ تا ۲۷ سال سن دارند، در مخفیگاه‌شان دستگیر کردند و همزمان عملیات دستگیری محمد ۲۶ ساله در بولوار شاهنامه نیز انجام شد و او هم در دام قانون افتاد.

سردار محمد کاظم تقوی افزود: با انتقال متهمان به مقر پلیس آگاهی، بلافاصله بازجویی از آنان در حالی آغاز شد که بهروز (سردسته باند) یک دستگاه تلویزیون را به محمد داده و شب قبل از دستگیری نیز به هرکدام از همدستانش مبلغ دو میلیون تومان پرداخته بود! بهروز به همدستانش چنین وانمود کرده بود که اموال سرقتی را به مبلغ ۱۰ میلیون تومان فروخته که دو میلیون آن چک است.

مقام ارشد انتظامی خراسان رضوی تصریح کرد: این درحالی بود که کارآگاهان موفق شدند اموال سرقتی را از منزل یکی از بستگان بهروز و همچنین محل اختفای محمد (متهم دیگر پرونده) کشف کنند.

سردار تقوی درباره ماجرای زورگیری پیکان وانت نیز خاطرنشان کرد:وقتی کارآگاهان در ادامه تحقیقات خود به سرنخ‌هایی رسیدند که نشان می‌داد هیچ کدام از متهمان پرونده، خودروی وانت ندارند این احتمال قوت گرفت که خودروی مورد استفاده در سرقت، از مکان دیگری سرقت شده است بنابراین بررسی‌های آنان با توجه به اعترافات متهمان بیانگر آن بود که محمد (متهم پرونده) راننده یک دستگاه پیکان وانت را به بهانه آوردن دیگ بزرگ شله پزی در خیابان پنجتن مشهد به مکانی می‌کشاند که بهروز با تبر منتظر وی ایستاده بود. وقتی راننده به محل می‌رسد ناگهان تبر وحشتناکی را روی سرش می‌بیند و دزدان با رها کردن راننده در منطقه‌ای خلوت، خودرو را به سرقت می‌برند و همان شب نیز به مجتمع مسکونی دستبرد می‌زنند.

سردار محمد کاظم تقوی ادامه داد: متهمان مدعی هستند که خودرو را یک هفته قبل در نزدیکی پل فجر مشهد رها کرده اند، اما هنوز این خودرو کشف نشده است. وی درباره ادعای نگهبان مجتمع برای اسلحه کلاشینکف نیز گفت: تحقیقات کارآگاهان برای کشف سلاح مذکور و همچنین روشن شدن دیگر زوایای تاریک این پرونده همچنان ادامه دارد.

نجات زوج جوان از شعله های آتش
آتشپاد دوم، مهدی رضایی، معاون عملیات آتش نشانی مشهد گفت: این حادثه آتش سوزی در منزلی ۶۰ متری در شهرک شهید رجایی مشهد اتفاق افتاد و حادثه دیدگان بدون هیچ مصدومیتی نجات یافتند.

وی گفت: بررسی های اولیه نشان می دهد، ایزوگام کردن پشت بام منزل و چکیدن قیر داغ و مشتعل برروی وسایل قابل اشتعال در داخل حیاط منزل باعث آتش سوزی شده بود.

نجات حنانۀ ۷ساله از کودک‌آزاری‌های پدرش

غلامحسین حقدادی معاون اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی گفت: مدتی قبل دختری ۷ساله از بوفه مدرسه کیکی بدون پرداخت پول برداشته بود و مدرسه نیز این موضوع را به خانواده اطلاع داد و به مرکز مشاوره آموزش و پرورش معرفی شد.

وی افزود: پس از مراجعه متوجه شدیم “حنانه” مورد ضرب و شتم جسمی قرارگرفته و این موضوع چندین بار دیگر تکرار شده است.

معاون اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی ادامه داد: اورژانس ۱۲۳ پس از مصاحبه با کودک و دیدن نشانه های کودک آزاری با مجوز قضایی کودک را جداسازی کرد و به مرکز رسالت تحویل داد تا شرایط ایمن برایش فراهم شود.

وی اضافه کرد: در حال حاضر هنوز در خصوص خانواده وی نتیجه مشخصی حاصل نشده است، کودک مادر ناتنی دارد ولی شکایتی از او ندارد همچنین پدر این فرزند اعتیاد دارد.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید