ابتکار در مشهد/ حمایت معاون زنان رییس جمهور از کمپین مردمی «زنان نسل تحریم»  

0

معاونت زنان رییس جمهوری از  کمپین مردمی «زنان نسل تحریم»  و زنانی که با همه سختی‌های اقتصادی در عرصه تولید، فعالیت اجتماعی و اقتصادی حضور دارند؛ حمایت می کند.

به گزارش صدای مشهد،  معصومه ابتکار در مراسم افتتاحیه نمایشگاه توانمندی بانوان ایران زمین(سایه سار مینو)  در مشهد ؛بیان کرد:  انتظار داریم در همه نمایشگاه‌ها سهم بانوان به خوبی دیده شود؛ نمایشگاه‌های تخصصی فرصتی را فراهم می‌آورند که بانوان مقداری عقب ماندگی‌ها را جبران کنند.

وی با بیان اینکه زنان ایرانی توانمندی‌های زیادی در عرصه‌های مختلف تولیدی، اقتصادی، علمی و فرهنگی دارند، تشریح کرد: دولت دوازدهم با به رسمیت شناختن توانمندی‌های دختران و  زنان این  سرزمین برنامه‌ریزی‌هایی را در دستور کار قرار داد تا شاهد حضور مؤثر و موفق زنان در عرصه‌های اقتصادی باشیم.

ابتکار  با بیان اینکه زنان ما در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب تحولات زیادی داشتند؛ افزود: تقریبا ۲۷ درصد جامعه زنان ایرانی تحصیلات دانشگاهی دارند و  حدود ۴۸ درصد شاغلان از تحصیلات برخوردارند؛ بنابراین موضوع تحصیلات دانشگاهی و مهارت‌های کار آفرینی زمینه حضور زنان در مشارکت‌‎های اقتصادی را فراهم کرده است.

معاون رئیس جمهور در حوزه بانوان با اشاره به اینکه فعالیت‌های بانوان می‌تواند به اقتصاد ملی ایران کمک کند، تصریح کرد: بسیاری از شاخص‌ها گواه این بوده که اگر زنان ایرانی زمینه‌های لازم برای مشارکت اقتصادی پیدا کنند در رشد شاخص اقتصادی ایران هم بسیار تأثیرگذارند.؛ زنان تولید کننده  ۷۵ درصد از صنایع دستی کشورند که یکی از جاذبه‌های مهم ایران است.

وی  ادامه داد: بیش از ۴۰ درصد  زنان روستایی به صورت مستقیم و غیرمستقیم در تولید فرآورده‌های کشاورزی نقش دارند.

به گفته  ابتکار ؛  ۲۷ درصد اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها را بانوان تشکیل می‌دهند و در حوزه علم، پویش و شرکت‌های دانش بنیان سهم خوبی دارند .

ابتکار افزود:. در عرصه هنر اگر تنها پدید آورندگان کتاب را در نظر بگیریم ۲۲ هزار خانم در سال ۹۷ پدیدآورنده کتاب بودند؛ بنابراین در همه این ابعاد زنان حضور تعیین کننده‌ای می‌توانند داشته باشند.

معاون رئیس جمهور در حوزه بانوان؛ تصریح کرد: در سال‌های اخیر دولت برای توانمند افزایی زنان در بعد مهارتی همکاری‌های خوبی بین سازمان آموزش‌های فنی و حرفه‌‎ای و سایر دستگاه‌های مختلف ایجاد  و در خصوص مهارت و مدیریت کسب و کار در معاونت زنان و خانواده با استان‌ها طرح‌هایی را اجرایی کردیم.

وی با بیان اینکه به طور خاص در عرصه اقتصاد مقاومتی طرح‌هایی را دنبال می‌کنیم، عنوان کرد: کارگروهی به این منظور داریم که در بحث تحریم‌ها معاونت از کمپین مردمی تحت عنوان «زنان نسل تحریم» حمایت می‌کند، اعضای این کمپین زنانی هستند که باوجود همه سختی‌های اقتصادی در عرصه تولید، فعالیت اجتماعی و اقتصادی حضور دارند.

ابتکار در خصوص بحث تسهیلات برای مشاغل خانگی بیان کرد: دولت برای مشاغل خانگی تسهیلاتی در نظر گرفته که در دسترس است و ثبت‌نام در آن از طریق سایت وزارت کار امکان پذیر خواهد بود؛ تسهیلات پایداری که ۱۸هزارمیلیارد تومان در یک و نیم سال گذشته برای فعالیت روستایی توزیع شده و  ۴۲ درصد تسهیلات را بانوان دریافت کردند.

معاون رئیس جمهور در حوزه بانوان با اشاره به اینکه بانوان در زمینه بنگاه داری و اجرای بنگاه‌های پایدار موفق‌تر بوده‌اند، تصریح کرد: فعالیت بانوان در چرخه ارزش کمرنگ دیده نشده، درنهایت بحث بازاریابی است که اینگونه نمایشگاه‌ها در حوزه بازاریابی می‌‎تواند مؤثر باشد و در تأمین بازار و شبکه‌های بازاریابی نمایشگاه می‌تواند مؤثر عمل کند.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید