حمایت شهرداری مشهد از مجموعه‌داران بخش خصوصی

0

با پیگیری‌های معاونت گردشگری و زیارت، تفاهم‌نامه‌ای بین سازمان‌ اجتماعی و فرهنگی شهرداری و انجمن مجموعه‌داران مشهد به منظور حمایت از مجموعه‌داران بخش خصوصی منعقد شد.

به گزارش صدای مشهد به نقل از روابط عمومی سازمان اجتماعی و فرهنگی، این تفاهم‌نامه، صبح امروز، ۱۵ مردادماه به امضای دکتر هادی بختیاری، معاون شهردار و رئیس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد و دکترمحمدفرهاد رحیمی، عضو انجمن مجموعه‌داران مشهد رسید.

تحویل زمین برای احداث موزه مجموعه‌داران، واگذاری مکانی جهت دفتر کار و واگذاری مکانی به صورت موقت برای موزه مجموعه‌داران از بندهای این تفاهم‌نامه است.

حمایت از افرادی که سرمایه و عمر خود را برای گردآوری اشیاء در قالب مجموعه‌های خصوصی صرف کرده‌اند را می‌توان هدف از انعقاد این تفاهم‌نامه برشمرد زیرا گاهی دیده شده این مجموعه ها در محیطی نامناسب نگهداری می‌شوند از همین رو برای حفاظت از میراث تاریخی و هویتی مشهد این تفاهم‌نامه منعقد شد.

با ایجاد موزه دفترکار برای مجموعه داران فعالیت‌های این بخش ساماندهی شده و می‌توان طی چند سال آینده از این ظرفیت در حوزه گردشگری شهر مشهد بهره برد.

بر اساس این گزارش، تجمیع مجموعه‌های شناسنامه‌دار در موضوعاتی همچون سماور، کبریت، تاکسی‌درمی و… در یک موزه که برخی از آن‌ها در خاورمیانه بی‌نظیر و خاص هستند، می‌تواند کمک بسیاری به ماندگاری سودمند زائران در مشهد کند.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید