جوانان برای جذب اعتبارات مناطق محروم طرح بدهند

0

استاندار خراسان رضوی گفت: جوانان می توانند با ارائه طرح های اقتصادی، بیش از سه میلیارد ریال اعتبار جذب نشده در حوزه روستایی و مناطق محروم استان را جذب کنند.

به گزارش صدای مشهد؛ عی رضا رشیدیان افزود: امسال ۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال برای طرح های روستایی و مناطق محروم استان تعلق گرفته که هنوز نیمی از آن جذب نشده است.

وی افزود: ۲۰ هزار طرح اقتصادی برای جذب این اعتبارات ارائه شده که ۱۵ هزار مورد آن برگشت خورد چون متناسب با شرایط بازار نبود و ما در نوشتن طرح اقتصادی متکی بر نیروی انسانی و شرایط بازار ضعف داریم.

وی با بیان اینکه با بهره گیری از انگیزه جوانی و ظرفیت‌های تجربی می‌توان دیگر اعتبارات را جذب کرد، افزود: ذهن خلاق جوانان می‌تواند طرح های موثر در حوزه‌های مختلف شهری، روستایی، صنعت، معدن، کشاورزی، خدمات و گردشگری ارائه دهد.

استاندار خراسان رضوی گفت: جوانان امروز از جوانان زمان جنگ هیچ چیز کم ندارند و حتی هوش و توانمندی آنان بیشتر است و انتظار این است که در عرصه جنگ اقتصادی وارد شوند تا تولید، اشتغال، اعتماد و امید تداوم و گسترش یابد.

رشیدیان گفت: برای حل مشکلات اقتصادی همه باید در کنار هم باشیم و دست به دست هم داده و از موانع عبور کنیم.

وی با اشاره به تحریم‌های آمریکا اظهار داشت: آمریکایی‌ها توان جنگ طولانی‌مدت اقتصادی را ندارند و اقتصاد سرمایه داری این کشور نمی‌تواند تحریم‌ها را ادامه دهد. ما باید با تکیه بر ظرفیت‌ها و با ایمان بر توان خودمان و یافتن راههای اعتراض، به جای برخوردهای کف خیابانی، برای مشکلات راهکار پیدا کنیم.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید