جریمه ۲۰۰میلیون تومانی برای فروشنده لوازک یدکی

0

مدیر کل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی گفت: فروشنده لوازم یدکی در مشهد به دلیل احتکار و گرانفروشی به ۲۰۰ میلیون تومان جریمه محکوم شد.

به گزارش صدای مشهد، حمیدرضا کریم اظهار کرد: پس از کشف یک انبار لوازم یدکی و ارسال گزارش از سوی بازرسین سازمان صمت استان پرونده تعزیراتی مبنی بر گرانفروشی به ارزش ۱/۰۲۹/۶۰۰/۰۰۰ریال در این اداره کل تشکیل شد.

وی افزود:نظر به مستندات و گزارش های موجود و با توجه به اقرار متهم در جلسه رسیدگی مبنی بر خرید کالا به قیمت ۱۰۰/۰۰۰تومان و فروش آن به قیمت ۵۰۰/۰۰۰تومان و نظر به دفاعیات غیرموجه وی، در نهایت با بررسی های موجود از سوی رئیس شعبه چهارم بدوی این اداره کل و نظر به مدارک و مستندات ارائه شده و أخذ دفاعیات متهم، گرانفروشی محرز و جریمه ۲/۰۲۹/۶۰۰/۰۰۰ریالی برای متهم پرونده صادر شد.

مدیر کل تعزیرات خراسان رضوی ادامه داد: همچنین در راستای اجرای طرح های نظارتی شب یلدا نیز پرونده تخلف برای ۱۲ واحد صنفی فروش میوه و خشکبار در مناطق مختلف مشهد تشکیل شده است.

وی گفت: تخلف این واحدها گرانفروشی یا عدم درج قیمت بوده و در روز اول از اجرای این طرح در مجموع ۲۰۰میلیون ریال تخلف در این حوزه اجرا و برای متخلفان پرونده تشکیل و ملزم به درج قیمت شدند.

کریم خاطر نشان کرد: اجرای این طرح ها تا پایان آذر ماه ادامه خواهد داشت و در راستای صیانت و حفظ حقوق شهروندان برخورد قانونی با متخلفین صورت خواهد گرفت.

*مهر

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید