جدال مجازی در اینستاگرام پس از نشر یک شایعه/ واکنش تند عنابستانی به نقد سعید شعرباف

0

گمانه زنی های یک سایت درباره گزینه های قائم مقام آتی آستان قدس جنجال آفرید.

به گزارش صدای مشهد، چندروز قبل یکی از سایت های خبری مشهد خبری مبنی بر گمانه زنی ها در خصوص قائم مقام آتی آستان قدس رضوی منتشر کرد و از قالیباف، نیکزاد و عنابستانی به عنوان سه گزینه اصلی نام برد. اسامی که به گفته مدیرمسئول این سایت تنها برگرفته از نظرشخصی نویسنده مطلب بوده است. در این بین سعید شعرباف یکی ازفعالان اصولگرا و منتقدان مدیریت شهری در یک پست اینستاگرامی به شدت به این موضوع واکنش نشان داده و ضمن انتقاد از عملکرد عنابستانی در دوران مسئولیتش، نوشت:

«جناب عنابستانی را از دوران معاونت استانداری خراسان دورادور می شناختم و در دوران زعامت ستاد شکست خورده ۲۰۱۷ شهرداری مشهد، بیشتر با نحوه کار و مدل فکری ایشان آشنا شدم. بگذارید به صراحت بگویم که نمیدانم کسی که بابت بسیاری از عملکردهای خود در دوران شهرداری و بویژه در حوزه ۲۰۱۷ باید پاسخگوی افکار نخبگانی مشهدیها باشد چرا به عنوان یک گزینه برای قائم مقامی آستان قدس ! طرح شده است.. امیدوارم طرح نام ایشان برای حضور در رده های اصلی تصمیم گیری در آستان قدس یک شوخی رسانه ای باشد.»

عنابستانی نیز در پاسخ به این پست در کامنت زیر آن نوشت:

«جناب آقای شعرباف عزیز سلام علیکم . بنده عنابستانی هستم و برخلاف شما که ظاهرا مرا میشناسید وبر اساس شناخت قضاوت کرده اید هیچ شناختی از شما ندارم . و البته دورا دور گاهی نامتان را شنیده ام . واما اصل طرح نام اینجانب برای قایم مقامی آستان از نظر حقیر هم شوخی رسانه ای است و شما اصلا نگران نباشید چرا که چنین اتفاقی نخواهد افتاد . چون تا امثال شما و ما در مشهد هستیم اصولا اجازه نخواهیم داد که عنان کار مشهد دست اهلش باشد ، چنانچه در موضوع پایتختی مشهد این اتفاق افتاد واما برای عملکرد بنده در ان ستاد به عرض شما برسانم که دبیر ان ستاد در شهرداری براساس مصوبه دوستان شما در شورای شهر معاون برنامه ریزی شهردار بود و مدیر ستاد هم کس دیگر و اینجانب فقط به نیابت شهردار باید امور را دنبال میکردم ، و حتما مستحضر هستید که رییس ستاد استان استاندار و دبیر ستاد هم مدیر کل فرهنگ استان بوده اند و با این اوصاف شما خیلی عوضی گرفته ای برادرجان !!!! با همه اینها امادگی دارم نسبت به عملکرد خودم در این موضوع در حدود اختیارات در هر محفلی که باشد پاسخگو باشم و حتی منظره نمایم ، ای کاش در اهل فرهنگ و خاصه مدعیان ارزشها همین مقدار از اخلاق فراگیر شود که بدون شناخت دقیق قضاوت نکنند . البته از شما به خاطر حساسیت نسبت به موضوع که انشالله از سر خیر خواهی است تشکر میکنم ، موفق باشید.»

شعرباف نیز در ادامه این گونه پاسخ داد:

«با سلام و تشکر از پاسخ سریع و صریحتان. تا جایی که بنده از نزدیک بخاطر دارم در دورانی که برای یکی مثل بنده پیدا کردن شهردار و یک عضو ساده شورای شهر برای ارایه نظر و‌پیشنهاد اجرایی گاه بیش از یک‌ماه زمان میبرد، شما در قالب مشاور مبسوط الید شهردار، از حوزه های اقتصادی و سرمایه گذاری تا برنامه های مشهد دو هزار و‌هفده و اربعین و دهها موضوع ریز و‌درشت شهردار را به عهده گرفته و عملا در جلسات تصمیم گیری حضور داشتید، چه فرقی میکند که مسول رسمی کار چه کسی باشد! وقتی دوستان نزدیک و قدرتمند شما! در شورا و شهرداری عملا شما را در این امور مبسوط الید گذاشته اند. در باب عملکرد شما و بطور خاص شهرداری مشهد حرف زیاد است، پیشنهاد میکنم به جای مناظره، به بیش از ده سوال بی پاسخی که در ویژه نامه رصد روزنامه خراسان در باب عملکرد حوزه شهرداری در این باب شد پاسخهای تک خطی مرحمت بفرمایید. فایل ویژه نامه در سایت رصد موجود است.»

عنابستانی اما مجدداً امروز در یک پست اختصاصی در این باره تاکید کرد:

«در روزهای اخیر سایت خبری #افق_مشهد یک گمانه زنی رسانه ای را از گزینه های محتمل قائم مقامی آستان قدس رضوی منتشر کرد که در آن حقیر را هم به عنوان یکی از این گزینه ها مطرح کرده بود بلافاصله به مدیر سایت پیام دادم که آنچه مربوط به بنده میشود صد در صد تکذیب میشود و ایشان البته توضیح داد که ما فقط تحلیل خودمان را کار کرده ایم.

امروز اما یکی از دوستان مشهدی ظاهرا حسب تکلیف در پبج خویش مطلبی گذاشته بود و مستند به اطلاعات ناقصی که از عملکرد ستاد مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام داشت و آن را ضعیف میدانست آرزو کرده بود که این خبر یک شوخی رسانه ای باشد و البته شخصا در پیج ایشان توضیح دادم که خیالش راحت باشد که این خبر انشالله محقق نخواهد شد و البته نگاهش در مورد توان اجرایی حقیر به شدت غلط است و اما سر آخر عصر امروز با مطلبی در بعضی کانالهای خبری مواجه شدم که در یک اقدام کثیف و البته مشکوک مجددا به اینجانب نسبت جریان انحرافی و نزدیک مشایی و… داده اند و به خیال خودشان حریفی را با این انگ از صحنه خارج کرده اند.

هر چند در سالیان اخیر بارها با این روشهای کثیف اتهام زنی مواجه بوده ام و پاسخی نداده ام اینبار مختصرا عرض میکنم که بر خلاف خیلی از مدعیان دروغین، اینجانب از اولین کسانی بودم که در سال هشتاد وچهار و در روزهای ابتدایی دولت بارها نسبت به حضور افرادی خاص همچون مشایی و …در حلقه اطراف دکتر احمدی نژاد به ایشان هشدار دادم و حتی کتبا مطالبی را تقدیم کردم و در دوران استانداری نیز به دلیل عدم توجه به این طیف بارها تا مرز عزل پیش رفتم و اگر نبود مقاومت و حمایت وزیر وقت کشور و معاون وقت سیاسی عزل شده بودم . حال عده ای که حتی تا مدتها پس از پایان دولت دهم همچنان ارتباطشان را با جناب مشایی و …مستحکم نگاه داشته بودند هرچندگاه برای فرافکنی به اینجانب اتهام زنی میکنند . شخصا گمان میکنم اینها از حقارت و زبونی نشات میگیرد . در پابان با این بیت شعر بدرقه شان میکنم که :
ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست
عرض خود میبری و زحمت ما میداری»

حال باید دید این جدل مجازی منجر به یک مناظره خواهد شد…

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید