ثبت تخلفات بهداشتی دامپزشکی توسط شهروندان در فضای مجازی

0

دامپزشکی رئیس اداره فناوری اطلاعات و ارتباطات اداره کل دامپزشکی استان خراسان رضوی گفت: امکان ثبت تخلفات بهداشتی دامپزشکی در فضای مجازی توسط شهروندان در استان خراسان رضوی امکان پذیر شد.

به گزارش پایگاه خبری صدای مشهد، عباس خوشنویس با اعلام این خبر بیان کرد: در راستای استفاده بهینه از ابزار ارتباطی و توسعه فرایندهای الکترونیک، از امروز و همزمان با آغاز طرح تشدید نظارت بهداشتی دامپزشکی در سراسر استان، این امکان نیز فراهم شد تا شهروندان امکان ثبت تخلفات را در محیط مجازی داشته باشند.

خوشنویس افزود: در این راستا شهروندان می توانند در هرنقطه ای از استان با مشاهده تخلفات بهداشتی مرتبط با فرآورده های خام دامی با گرفتن تصویر و عکس از تخلف یادشده با مراجعه به پورتال اداره کل دامپزشکی استان به نشانی http://rkh.ivo.ir نسبت به بارگذاری عکس و ذکر مشخصات تخلف مشاهده شده و ارسال برخط آن اقدام نمایند.

وی توسعه فضاهای الکترونیک در جهت گسترش خدمات و تسریع در امور شهروندان و نیز کاهش تخلفات در زمینه سلامت و امنیت غذایی را از جمله اولویت های اداره متبوع خود برای سال آینده ذکر کرد.

خوشنویس اظهار کرد: تمامی گزارش های وارد شده از طریق سامانه فوق قابلیت پیگیری داشته و با هماهنگی های انجام شده تخلفات ثبت شده در کوتاهترین زمان ممکن به گروه های نظارتی دامپزشکی استان ارجاع خواهد شد تا برخوردهای لازم صرت پذیرد.

با توجه به اهمیت گزارش‌های مردمی در کشف و ضبط موارد غیر مجاز و نیز ارتقای سطح بهداشت عمومی، روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان نیز از کلیه شهروندان درخواست نموده تا در صورت مشاهده تخلفات در عرضه فرآورده‌های خام دامی، مراتب را در مشهد، با شماره تلفن‌های ۳۷۲۵۰۰۲۵و ۳۷۲۵۰۰۳۵(شبکه دامپزشکی مشهد)، ۱۵۱۲(مرکز پیام اداره کل) و در شهرستان‌ها با شبکه دامپزشکی شهرستان در میان گذارند و یا از طریق سامانه ۳۰۰۰۰۱۵۱۲ با پیام کوتاه، موارد مورد نظر را منعکس نمایند تا پی گیری های لازم صورت پذیرد.

منبع: اداره کل دامپزشکی استان خراسان رضوی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید