ثبت‌نام بیش از ۴۰هزار نفر در سامانه خادمیاران رضوی

0

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی از ثبت‌نام بیش از ۴۰هزار نفر در طرح «همه خادم الرضائیم» برای خدمت به زائرین پیاده در دهه آخر صفر خبر داد.

به گزارش صدای مشهد؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین حجت گنابادی نژاد با اشاره به اینکه با نزدیک شدن به ایام دهه پایانی صفر و حرکت زائرین پیاده به سمت مشهدالرضا، تمامی شهر آماده میزبانی از میهمانان حضرت می‌شود افزود: آستان قدس رضوی به‌منظور ساماندهی و به‌کارگیری خادمان افتخاری و استفاده از ظرفیت‌های مردمی برای خدمت به زائرین پیاده، از طریق دبیرخانه «کانون خادمیاری فرهنگ زائر و زیارت» و تحت عنوان طرح «همه خادم الرضائیم» نسبت به ثبت‌نام متقاضیان اقدام کرده است.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی با بیان اینکه سامانه ۱۰۰۰۸۸۸۰۸۰ برای ثبت‌نام متقاضیان فعال‌شده و از طریق ارسال عدد ۸ شهروندان عزیز مشهدی می‌توانند درخواست اولیه خود را ثبت نمایند تصریح کرد: تا ابتدای آبان ماه، بیش از ۴۰ هزار نفر از طریق سامانه پیامکی درخواست داده‌اند که ۵۰ اپراتور تلفنی مستقر در دبیرخانه کانون روزانه با آن‌ها تماس گرفته و نسبت به قطعی کردن ثبت‌نام آن‌ها و ثبت نوع خدمت در سیستم اقدام می‌کنند.
وی با تأکید بر اینکه برای خدمت‌رسانی به زائرین پیاده در ایام آخر صفر ۱۶۰ هزار نفر-خدمت ظرفیت شناسایی‌شده داریم، اضافه کرد: تا امروز ثبت‌نام حدود از ۱۵ هزار نفراز متقاضیان به‌صورت قطعی انجام‌شده و روند ثبت‌نام و ارتباط‌گیری با سایر متقاضیان نیز ادامه دارد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین گنابادی نژاد با بیان اینکه درخواست‌های زیادی نیز از سایر استان‌های کشور نیز برای پیوستن به جمع «خادمیاران رضوی» داشته‌ایم، تصریح کرد: تا امروز ۳۴۳ کانون خادمیاری شامل مساجد، حسینیه‌ها، پایگاه‌ها، کانون‌ها و تشکل‌های فرهنگی و مذهبی با همراهی ۲۲۹۵ خادمیار نیز از طریق مراجعه حضوری خادمیاران، شناسایی و ثبت‌شده‌اند.
وی با بیان اینکه تا امروز برپایی ۴۰ ایستگاه استقبال از زائر در مبادی ورودی و داخل شهر قطعی شده است، خاطرنشان کرد: متقاضیان خدمت به زائران پیاده علی بن موسوی الرضا (ع) می‌توانند با تأمین و ارائه هر یک از اقلام و خدمات موردنیاز زائران شامل کمک به برپایی ایستگاه‌های استقبال از زائرین پیاده در مسیرهای منتهی به حرم مطهر رضوی، نذر اقلام موردنیاز زائرین پیاده مانند مواد غذایی، وسایل گرمایشی، پتو، پوشاک، اقلام فرهنگی و …، ارائه خدمات در ایستگاه‌ها و مسیرها مانند واکس، پذیرایی، خدمات پرستاری و پزشکی، خیاطی، خدمات ویلچر، تعمیرات کفش، آمارگیری و سرشماری، انتظامات مسیر نظافت و….، نذر مالی برای کمک به ایجاد و تجهیز مراکز پذیرایی و تهیه اقلام موردنیاز زائرین، اسکان زائرین در منازل، تأمین خودرو برای انتقال زائرین و خادمیاران، مشاور مذهبی، فرهنگی و خانواده، مهدکودک و خدمات فرهنگی و آموزشی به کودکان زائر و خدمات رسانه‌ای نام خود را در زمره «خادمیاران رضوی» ثبت کنند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین گنابادی نژاد ادامه داد: در بین موارد اعلام شده خدماتی نظیر انتظامات مسیر، اپراتوری، خدمات ویلچر، پذیرایی، حمل‌ونقل و آشپزی بیشترین فروانی را بین متقاضیان داشته است. همچنین تاکنون ۷۶ نفر از خادمان افتخاری اعلام آمادگی کرده‌اند تا منزلشان را جهت اسکان در اختیار زائران پیاده علی بن موسی‌الرضا(ع) قرار دهند.
وی عنوان کرد: در حوزه درمانی نیز تاکنون ۳۶۱نفر اعلام آمادگی کردند که در ایستگاه‌های استقبال به ارائه خدمات درمانی بپردازند و علاوه بر این تا این لحظه ۸۶ پزشک و۴۸۰ پرستار نیز برای ارائه خدمات پزشکی به زائرین ثبت‌نام کرده‌اند.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی افزود: تا این لحظه در حوزه حمل‌ونقل بالغ بر هزار و ۳۲۶ نفر اعلام آمادگی کردند که اتومبیل‌های شخصی خودشان را در اختیار زائران پیاده علی بن موسی‌الرضا(ع) قرار دهند.
وی با تأکید بر اینکه روند ثبت‌نام همچنان ادامه دارد یادآور شد: در حال حاضر ۵۰ اپراتور خادمیار مرتباً در حال تماس با کسانی هستند که از طریق سامانه ثبت‌نام اولیه را انجام می‌دهند و علاقه‌مندان به خدمت‌رسانی به زائران پیاده امام رضا(ع) نیز که تاکنون موفق به ثبت‌نام در این طرح نشده و مایلند در این ایام به جمع «خادمیاران رضوی» بپیوندند می‌توانند با ارسال عدد ۸ به سامانه ۱۰۰۰۸۸۸۰۸۰ در این طرح معنوی مشارکت کنند.

*روابط عمومی سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید