توضیحات پژمانفر درباره حواشی قضیه نماینده سراوان

0

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی پیرامون وضعیت مجلس پس از حواشی پدید آمده توسط نماینده سراوان اظهار کرد: موضوع شکایت منتخبین مردم از رفتار نماینده سراوان در موقعیتی به وجود آمده است که اکثر نماینده‌ها در حوزه انتخابیه خود هستند و این شکایت تنها مرتبط با امضای ۶ نماینده نیست؛ ما نسبت به این رفتار معترض بوده و خواستار بررسی موضوع در هیئت رسیدگی به رفتار نمایندگان هستیم تا در مورد این موضوع گزارش دقیق ارائه شود.

به گزارش صدای مشهد، حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر اظهار کرد: سلیمی نماینده محلات عضو شورای رسیدگی به تخلفات نمایندگان است و اعلام داشته که تاکنون پرونده‌ای مبنی بر شکایت نمایندگان از درازهی واصل نشده است؛ تقاضای ما این است که ابعاد آشکار و پنهان این مسئله در مجلس شورای اسلامی موردبررسی قرار گیرد و نتیجه آن به‌صورت شفاف به مردم اعلام شود؛ طبق فرمایش رهبر انقلاب « اگر بد برای همه بد است، برای مسئولین بدتر است».

درصورتی‌که تخلف آشکار شود باید با نماینده و طرف مقابل برخورد شود

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: یک نماینده بایستی منبع علم و بردباری در برابر موضوعات باشد اما ممکن است بخشی از مسائل وجود داشته باشد که ما به‌عنوان نماینده و مردم بدان مطلع نباشیم از همین رو بررسی مسائل پیش‌آمده بایستی به‌دوراز احساسات موردبررسی قرار گیرد؛ درصورتی‌که تخلف آشکار شود باید با نماینده و طرف مقابل برخورد شود.

انتشار فیلم در جلسه غیرعلنی/ نمایندگانی خواستار استیضاح وزیر اقتصاد شدند که به او رأی اعتماد دادند

حجت‌الاسلام پژمانفر با اشاره به انتشار فیلمی از جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی، گفت: متأسفانه نباید راجع به حواشی نماینده سراوان جلسه غیرعلنی شکل می‌گرفت و باید به این مسئله توجه داشت که آن‌قدر مسائل مهم در سطح کشوری داریم که تصمیم عجولانه مبنی بر استیضاح وزیر جایگاهی نداشت؛ نکته قابل‌تأمل آنجاست که افرادی خواستار استیضاح وزیر اقتصاد بودند که چند روز گذشته خودشان به آن وزیر رأی اعتماد دادند.

وی بابیان اینکه نمی‌توان با رئیس گمرک و کارمند تا زمان بررسی کامل قضیه برخورد کرد، افزود: در زمان حضور وزیر اجازه اعلام نظر به وی ندادند و برخوردهای نامناسبی با او صورت پذیرفت که درشان نمایندگان نیست؛ این دست اقدامات موجب هتک حرمت جایگاه نمایندگان و مسئولین در نظام است.

نماینده مردم مشهد و کلات تصریح کرد: لاریجانی که در رأس امور تصمیم گرفت جلسه غیرعلنی صورت پذیرد، اقدام صحیحی را انجام نداده است و باید جلسه را مدیریت می‌کرد تا مسائل به‌دوراز فضای احساسی که در سراسر کشور به وجود آمده، پیش برود؛ در حال حاضر فضایی در میان مردم به وجود آمده که نمایندگان از قدرت خود سوءاستفاده می‌کنند و در جهت حفظ موقعیت خود این اقدامات را انجام می‌دهند.

حجت‌الاسلام پژمانفر اظهار کرد: باید سعی کنیم ذهنیت‌ مردم را از حواشی به وجود آمده برطرف کنیم از همین رو باید رویکرد عدالت مدار داشته باشیم و با بررسی دقیق جای متهم و مدعی را عوض نکنیم.

تأثیر حواشی نماینده سراوان بر مجلس شورای اسلامی و انتخابات

وی در مورد اثرگذاری حواشی پیش‌آمده بر انتخابات دور آینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اینکه حواشی بر مجلس و انتخابات اثرگذار باشد یا خیر برای بنده مهم نیست، یا باید مسائل را با توجه به انتخابات بررسی کنیم و یا بگویم ما در مجلس شورای اسلامی هستیم و باید برمدار حق پیش برویم؛ امام علی(ع) فرمودند «حرف حق را بگو ولو اینکه علیه تو باشد».

نماینده مردم مشهد و کلات تأکید کرد: برخی می‌گویند این سناریو برای ایجاد حاشیه و تخریب مجلس صورت پذیرفته است ولی بنده نسبت به این قضیه نه نظر مثبت دارم و نه نظر منفی چراکه نسبت به این مسئله اطلاعات کافی در اختیار ندارم؛ انتظار ما این است که به این مسئله رسیدگی شود و این قضیه به نفع فردی کنار کشیده نشود.

دارزهی از کدام لیست و در کدام فراکسیون؟

حجت‌الاسلام پژمانفر گفت: نماینده سراوان جزو لیست اصولگرایان نیست و در فراکسیون‌های مجلس نیز با مجموعه لیست امید حضور دارد ولی اطلاعی در مورد نحوه انتخاب این فرد ندارم؛ درازهی نوع همکاری و شرکت در فراکسیون‌هایش با لیست امید است.

وی ادامه داد: اگر فردی بخواهد این اقدامات را به‌عنوان رفتار فراکسیونی تلقی کند غیرمنصفانه است چراکه هر فردی باید جوابگوی رفتار خود باشد و اگر افرادی که در لیست امید هستند نسبت به این موضوع واکنشی نشان می‌دادند قطعاً تا این اندازه نگاه مردم به آن‌ها حساس نمی‌شد.

*صبح توس

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید