توسعه فرودگاه مشهد؛‌ مشروط شد

0

موافقت مشروط آستان قدس رضوی برای ساخت باند مورب و توسعه فرودگاه مشهد به صورت کتبی به شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران ابلاغ شده است

به گزارش صدای مشهد، رحمتی زاده بیان کرد: تولیت آستان قدس با توسعه فرودگاه مشهد در اراضی موقوفه با شرط تعیین تکلیف حقوق مستأجران رسمی، زارعان و حقوق موقوفه موافقت کرده است.

وی افزود: ابتدای امسال درخواستی از سوی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران برای توسعه باند پرواز فرودگاه مشهد به آستان قدس رضوی ارائه شد.

معاون املاک و اراضی آستان قدس تصریح کرد: درخواست واگذاری ٣٩۵ هکتار از اراضی موقوفه برای توسعه فرودگاه مشهد و ایجاد باند پرواز جدید، در اداره املاک و اراضی آستان قدس رضوی بررسی شد.

وی گفت: این اراضی عمدتا کشاورزی است و در اختیار زارعان اصلاحات اراضی و در اجاره مستأجران رسمی آستان قدس رضوی قرار دارد، مقرر شد در صورت جلب رضایت زارعان و مستأجران رسمی فعلی و پرداخت اجاره و حقوق موقوفه، مساعدت لازم از سوی معاونت املاک و اراضی آستان قدس رضوی انجام گیرد.

گفتنی است موافقت مشروط آستان قدس رضوی برای ساخت باند مورب و توسعه فرودگاه مشهد به صورت کتبی به شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران ابلاغ شده است.

*شهرآرا

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید