تقدیر از ۳هزار کارگر ساختمانی مشهد

0

کارگربه منظور پاسداشت مقام والای کارگران ساختمانی مشهد، جشن بزرگ خدا قوت کارگر برای نخستین‌ بار در کشور برگزار می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری صدای مشهد، قائم مقام سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد از برگزاری جشن بزرگ «خدا قوت کارگر» ویژه کارگران ساختمانی مشهد در آستانه روز کار و کارگر خبر داد.

وی با بیان به اینکه کارگران ساختمانی از اقشار فعال و محترم جامعه هستند افزود: به زعم رهبر معظم انقلاب، استقلال ملت و کشور به تلاش و زحمت کارگران بستگی دارد، از همین رو همزمان با روز کارگر و به همت سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد جشن «خدا قوت به کارگران ساختمانی شهر مشهد» در سالن شهدای راه‌آهن برگزار می‌شود.

قائم مقام سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد، قدردانی از قشر کارگر را فاقد متولی مشخص دانست و ادامه داد: ارزش کار کارگران آن قدر بالاست که پیامبر(ص) بر دست آن‌ها بوسه می‌زند، از همین رو باید از زحمات آنان به شکل ویژه‌ای قدردانی کرد و برای آن برنامه‌ریزی کرد.

وی با تاکید بر اینکه برای شادی و نشاط  کارگران از جمله کارگران ساختمانی اقداماتی مدونی انجام شود، افزود: در جشن خداقوت فضایی فراهم شده تا برای نخستین بار در کشور از زحمات ۳ هزار کارگر ساختمانی و خانواده آن‌ها که عموما درحاشیه شهر و مناطق محروم ساکن هستند قدردانی شود.

رئیسیان زاده از تقدیر از کارگران نمونه ساختمانی و خانواده شهدای کارگر در این جشن نیز خبر داد و افزود: در جشن خدا قوت کارگران ساختمانی از ۱۶ رشته مختلف حضور دارند و از همه آن‌ها با اهدای هدیه‌ای  تقدیر خواهد شد اما در این بین از ۱۰ کارگر نمونه و خانواده ۲ شهید کارگر به طور ویژه قدردانی خواهد شد.

به گفته قائم مقام سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد، جشن خداقوت با دعوت از هنرمندان کشوری و برگزاری برنامه‌های متنوع و شاد به همراه ضیافت شام تلاش می کند یک شب به یادماندنی را برای خانواده کارگران ساختمانی مشهد رقم بزند.

گفتنی است که جشن بزرگ خدا قوت کارگر، ۱۲ اردیبهشت ماه، همزمان با روز کار و کارگر به همت سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد و توسط فرهنگسرای شهر زیبا و ایمن برگزار می‌شود.

در این همایش که در سالن شهدای راه آهن خراسان اجرا می‌گردد، سعی شده با برقراری جشنی، برای نخستین‌بار در کشور از کارگران ساختمانی که کمتر دیده شده‌اند، قدردانی شود. در واقع جشن خدا قوت کارگر تلاش می‌کند برای شادی و نشاط کارگران ساختمانی قدم مثبتی بردارد، از همین روز درنظر دارد به سه هزار کارگر شرکت کننده در مراسم و خانواده آنها هدایایی اهدا کند. در این جشن همچنین از ده کارگر نمونه ساختمانی مشهد در رشته‌های مختلف و خانواده شهید و ایثارگر کارگر هم تقدیر خواهد شد.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید