دیدار مجید مجیدی با آیت‌الله جوادی آملی

0

حضرت آیت‌الله جوادی آملی در دیدار مجید مجیدی کارگردان فیلم محمد رسول‌الله(ص) که عصر جمعه گذشته در بنیاد بین‌المللی علوم وحیانی اسراء برگزار شد، بر ادامه راه و پیشرفت بهتر کارها در خصوص نمایش فیلم محمد ‌رسول‌الله‌(ص) تاکید کردند.

به گزارش پایگاه خبری صدای مشهد، حضرت آیت‌الله جوادی آملی اظهار کردند: گروه‌های فریب‌خورده و تروریست که فرصت تحقیق و بررسی ارزش‌های اسلام ناب را ندارند با به نمایش درآمدن این فیلم قطعا متنبه خواهند شد و پی به ارزش‌های اسلام و رحمت و رأفت دین پیامبر خاتم خواهند برد.

این مفسر قرآن کریم ادامه دادند: دیدن این فیلم جهالت آنها را از بین خواهد برد و عقلانیت را به آنها باز خواهد گرداند که اسلام دین خشونت نیست و با هرگونه جنایت مخالف است.

ایشان تصریح کردند: خدا به هر فردی هنری داده یکی هنرمند در فقه و دیگری در کلام است؛ مهم این است که بتوان از این هنر بهترین استفاده را کرد.

حضرت آیت‌الله جوادی آملی بیان کردند: هنرمند واقعی کسی است که از هنر خود نهایت استفاده را برای به حرکت درآوردن عقلانیت جامعه ببرد و جهالت را دور کرده و عقل و شعور را به آنها بازگرداند.

مجید مجیدی کارگردان فیلم «محمد ‌رسول‌الله(ص)» نیز در ابتدای این دیدار هدف از این دیدار را رهنمود گرفتن از علما و بزرگان حوزه و دعا برای پیشرفت بهتر کار‌ها عنوان کرد.

مجیدی عنوان کرد: تمام سعی ما این است که فیلم محمد رسول‌الله(ص) در دنیا به نمایش گذاشته شود تا با نمایش این فیلم حقایق اسلام ناب بر همگان نمایان شود.

کارگردان فیلم محمد رسول‌‌الله(ص) گفت: با همه مخالفت‌هایی که تاکنون از سوی جبهه استکبار و ایادی آنها برای به نمایش در نیامدن این فیلم صورت گرفته ولی این فیلم در بعضی کشورها به نمایش درآمده و مردم هم استقبال خوبی از آن کرده‌اند.

گفتنی است، مجید مجیدی با حضور در آیین اختتامیه سومین جشنواره فیلم حوزه «اشراق» در قم، نشان خادم افتخاری مسجد مقدس جمکران را دریافت کرد.

 

منبع: فرهنگ نیوز

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید