ترویج کتابخوانی به بهانه سالروز پیوند حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س)

0

کتابخانه‌های وابسته به آستان قدس رضوی در سطح مشهد و شهرستان‌ها، با برپایی نمایشگاه‌ کتاب و نرم‌افزار به مناسبت سالروز پیوند حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س)، این روز را گرامی داشتند

به گزارش صدای مشهد، معاون امور کتابخانه‌های وابسته از برگزاری نمایشگاه کتاب و نرم‌افزار در کتابخانه‌های وابسته به آستان‌ قدس‌ رضوی در مشهد و شهرستان‌ها به مناسبت سالروز پیوند آسمانی حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) و روز ملی ازدواج خبر داد.

جعفر درباغ‌عنبران هدف از برگزاری این نمایشگاه‌ها را آشنایی مراجعان با سیره و زندگانی حضرت امام علی(ع) و فاطمه زهرا(س) به عنوان الگوی عملی در زندگی و ازدواج، فرهنگ خانواده و ازدواج، معیارهای انتخاب همسر و معرفی منابع و متون مرتبط با این موضوع عنوان کرد.

وی ابتدا از نمایشگاه کتابخانه شیخ مجتبی قزوینی واقع در خیابان طبرسی مشهد یاد کرد و گفت: در این نمایشگاه با عنوان «پیوند آسمانی» بیش از یکصد عنوان منابع چاپی و دیجیتالی، نرم‌افزار و حدیث به نمایش گذاشته شده که از ۲۲ تا ۲۷ مردادماه در این کتابخانه دایر است.

وی به برخی موارد این نمایشگاه اشاره کرد و گفت: بهشت خانواده از سیدجواد مصطفوی، جوانان و انتخاب همسر نویسنده علی اکبر مظاهری، مسائل ازدواج و حقوق خانواده تالیف علی اکبر بابازاده، راه و رسم همسرداری در جامعه امروزی از امین الله اکبری، مبانی روانشناختی ازدواج در بستر فرهنگ و ارزش‌های اسلامی نوشته غلامعلی افروز، ازدواج موانع و راه حل‌ها نویسنده ابراهیم امینی، انتخاب همسر – تربیت کودک از محمد امین حجتی، کلیدهای خوشبختی و… برخی از کتاب‌های این نمایشگاه است.

وی افزود: برخی نرم افزارهای دوره آموزشی خانواده موفق از موسسه فرهنگی پرنیان هنر و اندیشه، نرم افزار کتاب الکترونیکی و سخنرانی پیرامون خانواده از شرکت نرم‌افزاری صافات، خانواده برتر ازسری محصولات گنجینه معرفت، قبل از ازدواج مجموعه برنامه گلبرگ، توصیه‌های تربیتی مشاوره‌ای از موسسه نورالزهرا، سلسله مباحث پیرامون ازدواج و تحکیم خانواده از مجموعه گنجینه معرفت و… دربخش نرم افزاری به نمایش گذاشته شده است.

وی با بیان اینکه نمایشگاهی با عنوان «ازدواج آسان» با بیش از ۵۰ نسخه کتاب در کتابخانه زینبیه واقع در خیابان مطهری شمالی۲ برپا شده است، اعلام کرد: هدف از برپایی این نمایشگاه، آشنایی جوانان با فلسفه ازدواج، راه و رسم خواستگاری، مهارتهای زندگی و روشهای انتخاب همسر می باشد.

وی ادامه داد: رازها و کرشمه‌ها، ونوس در آتش، مریخ در یخ، بهشت خانواده، ازدواج عاقلانه، ازدواج مکتب انسان‌سازی، گلبرگ زندگی، ازدواج، پاکدامنی و… عناوین برخی از کتاب‌های این نمایشگاه است.

درباغ‌عنبران درپایان با بیان اینکه این نمایشگاه‌ها تا پایان هفته جاری در کتابخانه‌های وابسته به آستان‌قدس‌رضوی در معرض دید علاقمندان قرار دارد، یادآور شد: دیگر کتابخانه‌های وابسته در مشهد و شهرستان‌ها نیز با برخی فعالیت‌های فرهنگی، سالروز این پیوند آسمانی را گرامی داشتند.

*روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان‌قدس‌رضوی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید