بهره مندی بیش از ۵۰۰ هزار زائر از برنامه‌های نوروزی آستان قدس رضوی در پایانه امام رضا(ع) مشهد

0

به همت سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی، بیش از ۵۰۰ هزار نفر از زائران امام مهربانی ها حضرت رضا علیه السلام در قالب برنامه «به رسم امام» از خدمات آستان قدس رضوی در  پایانه مسافربری امام رضا علیه السلام  بهره مند شدند.

به گزارش  صدای مشهد، به مناسبت ایام نوروز و به همت سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی، ویژه برنامه استقبال و بدرقه  زائران حضرت رضا علیه السلام تحت عنوان به رسم امام در مبادی ورودی شهر مقدس مشهد همچون راه آهن، فرودگاه وپایانه های مسافربری برگزار می شود.

یکی از این مبادی ورودی نیز، پایانه مسافربری امام رضا علیه السلام بوده که با همکاری بسیار خوب سازمان پایانه های مسافربری شهرداری مشهد  از تاریخ ۲۷ اسفند ماه نیز فعالیت آن آغاز شده و تا تاریخ سیزدهم فروردین ماه همه روزه از ساعت  ۸ صبح تا ۲ بامداد نیز خدمت رسانی به زائرین  حضرت رضا علیه السلام انجام می شود.

در طی مدت برگزاری ، بیش از ۵۰۰ هزار نفر از زائران امام مهربانی ها از این برنامه بهره مند شده اند. همچنین، در هنگام  استقبال و بدرقه زائران حضرت رضا علیه السلام نبات و نمک متبرک به زائران حضرت شمس الشموس اهداء می شود.

به طور میانگین در هر روز ۱۰ برنامه برگزار می شود که این برنامه ها شامل پخش کلیپ ها و فیلم های تولیدی آستان قدس رضوی، پخش نماهنگ، اجرای گروه های سرود از شهرهای مختلف و به لهجه های گوناگون در وصف حضرت رضا علیه السلام  می باشد.

براساس همین گزارش نیز، اختصاص غرفه ای ویژه کودکان، پاسخگویی به سوالات شرعی و تشریح آداب زیارت از منظر مقام معظم رهبری از دیگر اقدامات انجام شده در پایانه مسافربری امام رضا علیه السلام می باشد.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید