برگزاری جشنواره یلدای بانوان رسانه در مشهد

0

جشنواره یلدای بانوان خبرنگار مشهد با حضور بانوان پیشکسوت رسانه برگزار شد.

به گزارش صدای مشهد؛ این جشنواره با حضور بیش از ۳۰ خبرنگار فعال در رسانه های استان خراسان رضوی و جمعی از بانوان پیشکسوت رسانه برگزار شد.

در این مراسم به مناسبت این آیین سنتی بانو خجسته ناطق، شاعره خبرنگار و‌ پیشکسوت روزنامه قدس و خراسان حافظ خوانی داشت و سپس بانو حجت زاده و‌ناطق خاطراتشان را با نسل جدید بانوان خبرنگار به اشتراک گذاشتند.

خجسته ناطق در این نشست صمیمی از نگارش کتاب خاطرات بر پایه مشاهدات و‌ گزارش هایی از زندان و مصاحبه با دختران فراری خبر داد.

این بانوی نویسنده همچنین با اشاره به اینکه سابقه ۵۰ سال حضور در حرفه خبر را دارد، گفت: آرشیو گزارش های منتشر شده ام را دارم که به یادگار خواهد ماند.

عالیه حجت زاده به عنوان اولین زن روزنامه نگار دارای تحصیلات روزنامه نگاری،نیز در این مراسم از سابقه حضورش در روزنامه اطلاعات گفت و‌افزود: مصاحبه اختصاصی با یکی از مدیران شهرداری تهران در سالهای اوایل انقلاب داشتم که حریم شهر را رسانه ای کردم و خبری پر حاشیه و‌ جنجالی شد.

وی خطاب به بانوان خبرنگار گفت: در تهیه خبر، مصاحبه و‌ گزارش متکی به ضبط صدا و‌نگارش نباشید، آنچه یک خبرنگار نیاز دارد تیزبینی و ظرافت در نگاه و‌دقت و سپردن به حافظه است، این حافظه شماست که همیشه در دسترس و برخلاف فایل صوتی یا متن نگارشی ماندگار است.

جشنواره آشپزی یلدا نیز با شرکت ۲۰ بانوی خبرنگار در حاشیه این مراسم برگزار شد و از ۳ منتخب به داوری پیشکسوتان تقدیر شد.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید