برگزاری بیست و پنجمین دوره بازیهای المپیک ویژه ایران در مشهد

0

بیست و پنجمین دوره بازیهای المپیک ویژه ایران با حضور توان یابان از سراسر کشور در مشهد برگزار می شود.

به گزارش صدای مشهد؛ ۴۰۰ ورزشکار از سراسر کشور در قالب ۶۰ تیم و در ۴ رشته ورزشی بوچی، دومیدانی، اسکیت و دوچرخه سواری در این مسابقات به رقابت می پردازند.

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی با اعلام این خبر گفت: برای اولین بار مشهد میزبان برگزاری المپیک ویژه ایران است؛ این رویداد با همکاری بهزیستی، موسسه خیریه شکوه مهر و سازمان المپیک ویژه ایران برگزار می شود.

حمیدرضا پوریوسف، افزود: می خواهیم افراد جامعه، به این باور برسند که توانیابان ذهنی و جسمی، حق زندگی در جامعه دارند و در وهله بعد بتوانیم، رقابتی عاطفی را میان این افراد گسترش دهیم و ملاک ما رقابت صرفا ورزشی نیست.

معاون امور توانبخشی بهزیستی خراسان رضوی نیز بابیان اینکه همه کم توانان ذهنی از ۸ سال به بالا می توانند در این مسابقات شرکت کنند، گفت: ۷۰ درصد استانها، عضو بازیهای المپیک ویژه هستند.

مسعود فیروزی، افزود: خراسان رضوی دوسال پیش به عضویت این مسابقات درآمد و در حال حاضر ۳۰ نماینده در استان فعالند.

فیروزی با بیان اینکه این المپیک ۵۰ سال پیش در شیکاگو رسما کار خود را آغاز کرد، گفت: شعار این المپیک در طول سالها، هیچ تغییری نکرده و آن شعار اینست:” اجازه بدهید پیروز بشوم، اگر نمی توانم پیروز شوم، پس اجازه دهید شجاع شوم”

وی ادامه داد: بیشترین تمرکز این شعار، بر روی قسمت دوم، همان شجاعت است و در واقع در این مسابقات، همه قهرمانند و فقط کافیست ما اجازه دهیم که آنها شجاع شوند.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید