بررسی «کمپ فیک ها» در نهمین نشست «مجازیوم»

0

دبیرکل بنیاد هابیلیان گفت: سازمان مجاهدین خلق بیشترین پشتیبانی و حمایت‌ مالی را از جانب آمریکا، اسرائیل و دولت عربستان دریافت می‌کند.

به گزارش صدای مشهد، در نهمین نشست «مجازیوم» با عنوان «کمپ فیک‌ها» که شب گذشته با حضور جمعی از فعالان فضای مجازی مشهد برگزار شد، سید محمد جواد هاشمی‌نژاد دبیرکل بنیاد هابیلیان با تبیین نقش پیدا و پنهان گروهک تروریستی منافقین در بحران‌های پس از انقلاب اسلامی عنوان کرد: کشور ما از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون همواره با مسئله تروریسم مواجه بوده و سرآمد آنها گروهک‌های تروریستی سازمان مجاهدین خلق است.

وی افزود: کارنامه فعالیت‌های تروریستی سازمان مجاهدین خلق نشان‌ می‌دهد که این گروهک نه تنها مهم‌ترین و قدیمی‌ترین گروه تروریستی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران است بلکه سال‌ها در لیست گروه‌های تروریستی غرب گنجانده شده و مورد حمایت آنها نیز قرار گرفته است.

هاشمی‌نژاد به تشریح فعالیت‌های این گروهک تروریستی پرداخت و گفت: انجام اقدامات تروریستی، نفوذ در مراکز مختلف کشور، تهیه اطلاعات وسیع در ابعاد مختلف سیاسی- اقتصادی- نظامی و …، انجام جنگ نرم و اقدامات خصمانه از جمله کارکردهای این گروهک تروریستی به شمار می‌آید.

وی با بیان اینکه از ۱۷ هزار شهید قربانی تروریسم، ۱۲ هزار نفر به دست منافقین سازمان مجاهدین خلق در کشور ترور شدند، گفت: این گروهک‌ منفور، بیشترین حمایت‌های رسمی و آشکار را از جانب غرب، آمریکا و اسرائیل دریافت می‌کنند.

دبیرکل بنیاد هابیلیان بیان کرد: جریان نفاق طی چند دهه گذشته کارکردهای مشخصی داشته و در هر برهه زمانی مطابق با اهدافی که دشمن علیه کشور ما برنامه‌ریزی کرده ‌است عمل می‌کنند.

وی تاکید کرد: یکی از اقدامات خصمانه و ظالمانه‌ای که دشمنان در اوایل انقلاب و دهه شصت علیه ما اعمال کردند، مقابله نظامی و ترور شخصیت‌های برجسته نظام بود و پس از آن که حمله نظامی نتوانست اهداف آنها را محقق سازد برای ناامن کردن کشور به اقدامات خرابکارانه روی آوردند.

راه‌اندازی پروژه جنگ نرم علیه ایران

هاشمی‌نژاد افزود: بعد از سرنگونی صدام و حضور آمریکا در کشور عراق کارکرد و ماهیت این گروهک تغییر کرد و آن¬ها چهره واقعی خود را نشان دادند؛ یک روز با غرب مبارزه می‌کردند و روزی دیگر عامل کشورهای غرب بودند.

وی رویکرد جنگ نرم را در سال‌های اخیر از دیگر اقدامات این گروهک عنوان کرد و گفت: بدبینی و ایجاد بی اعتمادی در میان مردم، ناامیدی و جداسازی مسئولان از نظام از دیگر اقدامات ضد ایرانی آن‌هاست که به شکلی نوین به مقابله و رویارویی با نظام حاکم در ایران می‌پردازند.

دبیرکل بنیاد هابیلیان تاکید کرد: رویکرد جنگ نرم در سال‌های اخیر بخشی از استراتژی آمریکا و موساد در رابطه با ایران است که با حمایت مالی از سوی دولت عربستان تمام عملیات‌های خود را معطوف به این امر قرار داده‌اند.

وی با بیان اینکه پس از ترک عراق و حضور منافقین در کشور آلبانی اقدامات وسیع‌تری در جهت تهیه و تدارک زیرساخت‌های لازم صورت گرفته است، اضافه کرد: آنها با حمایت سایر کشورها و با شیوه‌های مختلف به جذب نیرو و عضوگیری به ویژه از بین نوجوانان و جوانان پرداخته‌اند و با بزرگ‌نمایی مسائل و مشکلات صنفی، برگزاری جلسات و همایش‌های مختلف، دیدار با شخصیت‌های بین‌المللی و دولت‌های مختلف تلاش دارند در افکار عمومی و به ویژه نسل جوان تاثیر بگذارند.

در ادامه این برنامه یکی از فعالان فضای مجازی با ارائه تحقیقی به بررسی شیوه فعالیت گروهک تروریستی منافقین در فضای مجازی پرداخت.

تقدیر از خانواده‌های شهدای ترور پایان بخش نهمین نشست «مجازیوم» بود.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید