منافع همه کشورها در این است که برجام را رعایت کنند

0

وزیر امور خارجه درباره میزان پایبندی طرف مقابل به اجرای تعهدات خود در برجام، گفت: برجام معادله و توافقی مبتنی بر رفع نگرانی‌های تمام طرف‌هاست به همین دلیل منافع همگان در این است که برجام را رعایت کنند.
به گزارش پایگاه خبری صدای مشهد، محمدجواد ظریف صبح روز دوشنبه در حاشیه مراسم تجلیل از خانواده‌های شهدای هسته‌ای؛ افتخارآفرینان برجام در جمع خبرنگاران درباره میزان پایبندی طرف مقابل به اجرای تعهدات خود در برجام، بیان کرد: برجام معادله و توافقی مبتنی بر رفع نگرانی‌های تمام طرف‌هاست به همین دلیل منافع همگان در این است که برجام را رعایت کنند.

وی تصریح کرد: با توجه به این‌که «برای بدست آمدن توافق هسته‌ای سی ماه مذاکره انجام گرفته است،‌ عقل حکم می‌کند که به طرف‌هایی که همه روش‌های دیگر را برای فشار به مردم ایران امتحان کردند و پاسخی از آن‌ها نیافته‌اند، حال که از طریق مذاکره توانسته‌اند به یک راه‌حل برسند، از این نتیجه مذاکراتی استفاده کنند.

وی با تأکید بر این‌که «ما باید هوشمندانه و هوشیارانه اقدامات طرف مقابل را رصد کنیم»، عنوان کرد: باید اطمینان حاصل کنیم که طرف مقابل بویژه جناح‌هایی که به دنبال تنش و درگیری هستند، ‌قادر نباشند که اجرای برجام را با مشکل روبرو کنند.

وزیر امور خارجه کشورمان با بیان این‌که «رصد اقدامات طرف مقابل در هیأت نظارت بر برجام انجام خواد شد» تصریح کرد: ان‌شاءالله ما نیز در خدمت این هیأت هستیم و هر کجا که لازم باشد پیگیری‌های مورد نیاز را انجام خواهیم داد.

وزیر امور خارجه همچنین به مهمترین خاطره خود از مذاکرات هسته‌ای اشاره و تاکید کرد: مهمترین خاطره‌ای که همه ما داریم، میزان همدلی و همبستگی اعضای شرکت کننده در مذاکرات است. این افتخار نصیب من شد که با دوستانی در این مذاکرات همکاری داشته باشم که همه فقط برای اعتلای نام ایران و کمک به بهبود شرایط کشور و مردم در این صحنه حضور پیدا کرده بودند.

ظریف در پایان گفت: از همه کسانی که در این مذاکرات حضور داشتند تقدیر و از آن‌هایی که امروز شاهد حضورشان در این جمع نیستیم هم تشکر می‌کنم. همچنین از آقای رئیس جمهور که بیشترین حمایت‌ها را از تیم مذاکره کننده داشت و نیز مقام معظم رهبری که ما همواره وام‌دار حمایت‌ها و هدایت‌های ایشان هستیم تشکر و قدردانی می‌کنم.

 

منبع: ایسنا

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید