برنامه ریزی برای جذب ۲۰ میلیون گردشگر روس

0

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق ایران گفت: تحریم ترکیه ازسوی روسیه، فرصت را برای جذب ۲۰ میلیون گردشگر روس به ایران ایجاد کرده است که باید برای آن برنامه ریزی شود.

به گزارش پایگاه خبری صدای مشهد، احمد اصغری روز چهارشنبه در نشست کمیسیون بازرگانی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران در ساری تصریح کرد: اتاق بازرگانی بخصوص کمیسیون گردشگری اتاق ایران رایزنی هایی را برای معرفی جاذبه های گردشگری ایران به روس ها برای جذب گردشگر در دستور کار قرار داده است.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران جاذبه های زیادی برای جدب ۲۰ میلیون گردشگر روس دارد و ما باید از موقعیت فعلی که روس ها برای سفر به ترکیه به دلیل تحریم با محدودیت مواجهند، بهره بگیریم و این گردشگران را به سمت کشورمان سوق دهیم.
نایب رئیس اتاق اکو در ایران بیان کرد: ما برای جذب این تعداد گردشگر از روسیه به ایران باید زیرساخت هایی را در فرودگاه های بین المللی بخصوص در زمینه صدور ویزای یک هفته ای فراهم کنیم تا آنان با کمترین مشکل وارد کشورمان شوند.
اصغری اظهار کرد: در شرایطی که قیمت نفت ایران به زیر ۳۰ دلار در هر بشکه رسیده است، توسعه گردشگری می تواند از راهکارهای اصلی برون رفت کشور از اقتصاد تک محصولی باشد.

وی ادامه داد: ما جاذبه های زیادی در کشور از جمله مازندران برای جذب گردشگران خارجی بخصوص روسی داریم و باید این جاذبه ها را به دنیا معرفی کنیم و در این راه باید سفارتخانه های ایران در خارج کشور نیز به کمک بخش خصوصی و بازرگانی خارجی بیایند.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران عنوان کرد: پسابرجام با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و تلاش دولت تدبیر و امید و وزارت امور خارجه به نتیجه رسیده و دولت به وظایف خود در حوزه سیاست خارجی عمل کرد.
اصغری ضمن تبریک اجرایی شدن برجام به دولتمردان بخصوص وزیر امور خارجه ایران گفت: در شرایط فعلی نوبت به بخش خصوصی ایران رسید تا از این موقعیت راهبردی در حوزه سیاست های خارجی استفاده کند و به کمک کشور بیاید.
وی در پایان یادآور شد: بخش خصوصی باید مستقل و از زیر چتر حمایتی دولت خارج شود و مسئولیت اصلی کار را در حوزه اقتصادی برعهده گیرد و دولت دربخش سیاست های خارجی و روابط دیپلماتیک بخش خصوصی را حمایت کند.

 

منبع: ایرنا

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید