باند سارقان مسلح متلاشی شد

0

فرمانده انتظامی خراسان رضوی از دستگیری ۳ طراح و گرداننده اصلی باند سرقت به‌عنف در مشهد در این شهر خبر داد.

به گزارش صدای مشهد، سردار محمدکاظم تقوی گفت: در پی دریافت گزارشی مبنی بر سرقت از دو تبعه خارجی با تهدید اسلحه، کلت و چاقو، دستورات ویژه برای بررسی ضربتی پرونده صادر شد.

وی افزود: مالباختگان در تحقیقات اولیه پرنده اعلام کردند که هنگام برگشت از مطب یکی از پزشکان مشهدی به‌خانه‌ای در خیابان عمار، سارقانی با سر و صورت پوشیده تعقیب‌شان کرده و به آن‌ها حمله کرده‌اند.

فرمانده انتظامی خراسان‌ رضوی ادامه داد: مالباختگان ادامه دادند که این افراد با تهدید و سرو صدا وارد سوئیت ما شدند و پس از بستن دست و دهان‌مان مبلغ یک هزار و ۳۰۰ دلار و ۱۷۵ هزار دینار را به‌همراه سه گوشی تلفن همراه سرقت کردند.

سردار تقوی تصریح کرد: متهمان برای فرار از دست قانون بعد از سرقت دو شاکی پرونده را سوار یک دستگاه پراید سفید کرده و آن‌ها را در حاشیه شهر رها کرده و متواری شده بودند.

وی ادامه داد: بلافاصله اقدامات پلیسی و رصدهای عملیاتی در دستور کار کارآگاهان مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی قرار گرفت و پس از چند روز کار گسترده پلیسی، کارآگاهان توانستند ۲ متهم پرونده که با خیال باطل گمان می‌کردند هیچ ردپایی از خود به‌جا نگذاشته‌اند را شناسایی و به‌صورت نامحسوس تحت تعقیب قرار دهند.

فرمانده انتظامی خراسان‌ رضوی گفت: کارآگاهان پلیس آگاهی شب گذشته در اقدامی غافلگیرانه متهم ردیف اول را در مخفیگاهش دستگیر و پس از دقایقی همدست او را در خانه مسکونی دیگری دستگیر و در بازرسی از این دو مکان یک قبضه شمشیر، ۲ قبضه چاقو به‌همراه گوشی‌های سرقتی کشف کردند.

سردار تقوی با اشاره به‌بازرسی خانه پدر متهم ردیف دوم با دستور قضایی اعلام کرد: در این بازرسی ماموران موفق به‌کشف یک تیغه خشاب و ۶ تیر جنگی شدند و متهم ردیف سوم این پرونده هنگام ارتکاب سرقت راننده خودروی پراید بود را نیز در خیابان عبادی دستگیر کردند که این متهمان به‌مراجع قضایی معرفی شدند.

 

*فارس

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید