باز پس گیری ۲ شهر یمن از ائتلاف سعودی

0

سعودینیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، موفق شدند کنترل شهرستان‌های «میدی» و «حرض» در استان «حجه» در شمال غرب کشور را به دست گیرند.

به گزارش پایگاه خبری صدای مشهد، نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، شنبه شب (دیشب) موفق شدند، صحراء «میدی» در استان «حجه» واقع در شمال غرب یمن را از حضور نیروهای ائتلاف سعودی و همپیمانان آنها پاکسازی کنند.

به نوشته پایگاه خبری «إذاعه النور»، نیروهای یمنی در این عملیات، ۸ نظامی نیروهای ائتلاف را به اسارت گرفتند و رسانه‌های محلی را در جریان خسارات وارده به تجهیزات نظامی ائتلاف متجاوز به یمن قرار دادند.

شبکه «المسیره» یمن نیز از تسلط نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بر دو جبهه شهرستان «میدی» و «حرض» در شمال غرب استان حجه خبر داد.

هرچند که نیروهای متجاوز این خبر را رد می‌کنند اما تصاویر منتشر شده از این منطقه، بیانگر حجم زیاد خسارات وارده به تجهیزات نظامی، متجاوزان است.

استان حجه و مشخصا شهرستان میدی و حرض دو منطقه در محور عملیاتی عربستان برای نزدیک شدن به صنعاء است اما بر خلاف پشتیبانی شدید هوایی عربستان از نیروهای وابسته به خود و «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهور مستعفی و فراری، این عملیات علیه صنعاء، همچنان ناکام مانده است.

 

منبع: فارس

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید