ایران در رده چهارم موفق‌ترین فدراسیون‌های فوتبال آسیا/ احتمال کاهش سهمیه ایران قوت گرفت

0

در رده‌بندی برترین اتحادیه‌ها و فدراسیون‌های زیرمجموعه کنفدراسیون فوتبال آسیا فدراسیون فوتبال ایران در رده‌ چهارم است و کره‌جنوبی در صدر قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای مشهد کنفدراسیون فوتبال آسیا رده‌بندی برترین فدراسیون‌ها و اتحادیه‌های فوتبال قاره کهن را اعلام کرده که در این رده‌بندی فدراسیون فوتبال ایران با مجموع امتیاز ۸۴٫۱۰۸ امتیاز در رده چهارم قرار دارد.

در این رده‌بندی که در آن امتیازات هر فدراسیون و اتحادیه از سال ۲۰۱۳ تاکنون در رده باشگاهی و ملی محاسبه شده، مجموع امتیازات فدراسیون فوتبال ایران در چهار سال اخیر ۴۹٫۰۸۳ بوده است. همچنین امتیاز باشگاه‌های ایران ۵۴٫۱۰۸ بوده و امتیاز تیم ملی آن ۳۰٫

در رده‌بندی موفق‌ترین فدراسیون‌ها و اتحادیه‌های فوتبال آسیا، کره جنوبی با ۹۶٫۲۹۴ امتیاز در صدر قرار دارد و پس از آن اتحادیه فوتبال عربستان سعودی با ۹۲٫۹۳۸ امتیاز و امارات با ۹۱٫۵۳۳ امتیاز در رده‌های دوم و سوم قرار گرفته‌اند. پس از ایران نیز ژاپنی‌ها با ۸۲٫۳۸۲ امتیاز پنجم هستند.

قطر با ۸۱٫۶۸۴، چین با ۸۰٫۷۲۸، استرالیا با ۷۸٫۳۸۱، ازبکستان با ۶۳٫۱۳۰ و کویت با ۴۵٫۹۶۸ امتیاز در رده‌های ششم تا دهم برترین فدراسیون‌ها و اتحادیه فوتبال مردان قاره آسیا قرار دارند.

به گزارش تسنیم، برای تعیین سهمیه لیگ قهرمانان آسیا، ۳۰ درصد امتیازات مربوط به تیم ملی است که ایران با توجه به صدرنشینی تیم ملی در آسیا در این بخش امتیاز کامل را می‌گیرد اما در ۷۰ درصد باقی‌مانده با توجه به عملکرد ضعیف باشگاه‌های ایرانی در آسیا امتیاز کشورمان کاهش یافته و با توجه به این موضوع دور از ذهن نیست که سهمیه فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا در سال آینده میلادی از ۱+۳ به ۲+۲ تیم کاهش یابد.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید