اولویت امروز رسانه ها تزریق امید و روحیه مقاومت در عرصه اقتصادی است

0

فرمانده سپاه امام رضا(ع) گفت: با توجه به‌جبهه سختی که نظام استکبار ایجاد کرده‌ است، حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی و جلوگیری از خدشه وارد شدن به‌نظام وجه مشترک همه خبرنگاران، مدیران و شاغلین در هر جایی و به هر کاری است.

به گزارش صدای مشهد؛ یعقوبعلی نظری در مراسم تجلیل از خبرنگاران اشاره به‌هدف‌گذاری‌های انجام شده از طرف دشمنان برای خراسان رضوی و مشهد، انسجام را عامل مهمی دانست که سبب می‌شود، این هدف‌گذاری‌ها، مشهد را تحت تأثیر قرار ندهد.
وی مهم‌ترین ابزار جبهه استکبار را عملیات روانی با استفاده از رسانه‌ها عنوان کرد و افزود: نمی‌توانیم تک‌بعدی باشیم و هم باید همراه مردم باشیم و عملیات روانی را خنثی کنیم و هم روحیه مبارزه، استقامت و طاقت مردم را افزایش دهیم.
فرمانده سپاه امام رضا(ع) وظیفه رسانه‌ها را توجه به‌مشکلات مردم و یاری آنها ذکر کرد و گفت: باید مراقبت کنیم در این شرایط معاندین نظام و انقلاب سوءاستفاده نکنند.
فرمانده سپاه امام رضا(ع) اولویت‌بندی در رسانه‌ها را بسیار مهم دانست و اظهار کرد: تزریق امید و روحیه مقاومت در عرصه اقتصادی اولویت مهم این روزها است.

همه باهم در خانواده انقلاب حضور داریم

روزنامه نگار پیشکسوت مشهدی با یادآور شدن خاطره شهدای رسانه گفت: مردانی که امضای حق را گرفتند، قابل احترام هستند.
غلامرضا بنی‌اسدی نشانه استجابت دعای شهدا در حق خبرنگاران را کنار هم قرار گرفتن سلیقه‌های سیاسی مختلف عنوان کرد و گفت: همه باهم در خانواده انقلاب حضور داریم.
وی افزود: کشتی انقلاب از امواج این روزها به‌سلامت می‌گذرد و ما در شکوفایی انقلاب کنار هم هستیم.
بنی‌اسدی بیان کرد: امیدوارم، خبرنگاران بر صراط مستقیم شهید و شهادت استوار باشند.

هیچ مجموعه‌ای به‌فکر خبرنگاران نیست

در بخش دیگری از این مراسم، مدیر خبرگزاری فارس خراسان رضوی نیز گفت: تجربه متفاوت ما از برخورد مدیران در روز خبرنگار قصه پرغصه‌ای است، این روزها همکاران ما متفاوت از برخوردهای طول سال، با روی گشاده مسؤولان روابط‌ عمومی و مدیران ارشد دستگاه‌ها مواجه هستند.
سیدناصر نعمتی با بیان اینکه خبرنگاران دغدغه‌مندی که به‌سوژه‌های چالشی می‌پردازند از حمایت لازم برخوردار نیستند؛ اظهار کرد: هیچ مجموعه‌ای به‌فکر خبرنگاران نیست.
وی تلاش بسیج رسانه و خانه مطبوعات برای برای تشکیل هیأت منصفه مطبوعاتی را شایسته عنوان کرد.
مدیر خبرگزاری فارس خراسان‌رضوی ادامه داد: امیدوارم، خبرنگاران و اصحاب رسانه برای بیان دغدغه‌ها و دردهای جامعه با پرونده‌های کیفری در قوه قضائیه مواجه نشوند.
نعمتی رسانه‌ها را در شرایط امروز جامعه مقصر دانست و گفت: اگر مسؤولیت اجتماعی خودمان را صحیح ایفا می‌کردیم، شاهد این شرایط نبودیم.
وی نبود حمایت کافی را عامل مهمی در عدم ایفای مسؤولیت اجتماعی رسانه‌ها عنوان کرد.

این روزها مردم، تورم پرسش‌های بی‌پاسخ دارند

سرپرست روزنامه شهروند در خراسان رضوی با اشاره به‌وضعیت بد رسانه‌ها، گفت: رسانه‌ها باید حس لامسه جامعه و برآیند حرف مردم باشند.
مجتبی محمودی حال رسانه‌ها را در ارتباط مستقیم با حال جامعه دانست و ادامه‌داد: جامعه حالش خوب نیست، این روزها مردم تورم پرسش‌های بی‌پاسخ دارند، که کسی جوابگو نیست.
وی ضمن اشاره به‌‌گرانی کاغذ، امنیت شغلی خبرنگاران، بیمه و بقیه مسائلی که اصحاب رسانه با آن روبه‌رو هستند؛ گفت: شرایط خیلی امیدوارکننده نیست، و تنها امیدی که وجود دارد، امید در دل خودمان است.
محمودی حداقلی‌ترین نیاز این شرایط را هم‌افزایی بیشتر در جبهه خودی عنوان کرد.
سرپرست روزنامه شهروند در خراسان رضوی حداقلی‌ترین نیاز این شرایط را هم‌افزایی بیشتر در جبهه خودی عنوان کرد.
وی با اشاره به‌کارکرد اصلی رسانه که افزایش همبستگی عمومی است؛ اظهار کرد: اگر شبکه پیوند بین رسانه‌ها برقرار نشود، امید زیادی نیست.
محمودی فضای رسانه‌ای را براثر تلاش‌های ناصواب عده‌ای مسموم شده دانست و بیان کرد: اگر مردم امید تحول نداشته باشند، به‌تهوع می‌رسند.
وی عدم کادرسازی رسانه‌ای بین نیروهای ارزشی را نقد کرد و گفت: کجا باید این اتفاق بیافتد؟
سرپرست روزنامه شهروند در خراسان رضوی رسانه‌های ارزشی را تریبون مطالبه اهداف انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: باید از رسانه‌های پرسشگر و مطالبه‌گر حمایت شود.
گفتنی‌است؛ در این مراسم، رئیس سازمان بسیج رسانه خراسان‌رضوی و برخی ازپیشکسوتان عرصه رسانه با بیان سخنانی کوتاه روز خبرنگار را گرامی‌ داشتند.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید