نرخ هتل‌های مشهد ۱۵ درصد افزایش یافت

0

 مدیر جامعه هتل‌داران مشهد گفت: از ۲۰ دی‌ماه قیمت هتل‌ها درمشهد و سایر شهرهای کشور ۱۵ درصد افزایش یافت.
به گزارش پایگاه خبری صدای مشهد، محمد قانعی مدیر جامعه هتل داران مشهد اظهار کرد: علی رغم مخالفت معاونت گردشگری سازمان میراث و گردشگری نرخ هتل‌ها از ۲۰ دی‌ماه به میزان ۱۵ درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به بالا رفتن نرخ آب و برق و گاز و دستمزد نیروی انسانی در بخش هتل داری افرود: هزینه‌های هتل داری در سال گذشته افزایش یافت و این در حالی است که قیمت‌های پرداختی برای هتل افزایش نداشته است و این امر موجب ضرر و زیان این صنعت شده است.

قانعی با حمایت از آزاد سازی نرخ هتل‌ها تصریح کرد: نرخ‌های مصوب هتل داری برای توریست‌های خارجی ارقام بسیار پایینی بوده و در صورت آزاد سازی و دوگانه شدن قیمت‌ها برای هموطنان ایرانی و اتباع خارجی شاهد رونق این بخش درآینده خواهیم بود.

محمد قانعی با اعتراض گسترش مسافر خانه‌های غیر مجاز درمشهد بیان کرد: در زمان‌های گذشته مسافرخانه‌ها فقط مخصوص مسافران بی بضاعت بود ولی در حال حاضر مسافرخانه‌هایی با قیمت‌های هنگفت و بالاتر از هتل‌ها و با امکانات رفاهی زیادی در مشهد در حال گسترش است.

وی ادامه داد: رشد این مسافرخانه‌ها علاوه بر ضررهای امنیتی، اخلاقی و بهداشتی، موجب ضرر وزیان های بسیار برای صنعت هتلداری و کاهش میانگین اشغال هتل‌ها در سال‌های اخیر شده است.

وی در پایان یادآور شد: با وجود افزایش نرخ‌ها از ۲۰ دی‌ماه در مشهد به دلیل پایین بودن سرانه مسافر نتوانستیم قیمت‌ها را بالا ببریم.

منبع: باشگاه خبرنگاران

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید