افتتاح موزه و کتابخانه تخصصی وقف در مشهد

0

موزه و کتابخانه تخصصی وقف در مشهد با حضور نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور افتتاح شد.

به گزارش صدای مشهد، استاندار خراسان رضوی در این مراسم افتتاحیه بیان کرد: مردم با نیت تقرب به ذات الهی و رضایت الهی از اموال خودشان برای مسائل عام المنفعه و حوزه های دینی وقف کرده اند.

علیرضا رشیدیان با توجه به تحولات اجتماعی جامعه در فضای زندگی شهری، اقتصادی و اجتماعی، ادامه داد: موضوع وقف با توجه به شاخصه های دینی نیازمند تجدید نظر و بازنگری است.

استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: خوشبختانه مطالعات خوبی در مسائل آکادمیک، دانشگاهی و حوزوی وقف انجام شده و با مشارکت مردم خیراندیش وقف هایی در زمینه های دانشگاهی، تحقیقاتی، خوابگاهی تا مسائل رسیدگی به محرومین صورت گرفته است.

در ادامه حجت الاسلام محمد احمدزاده، مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی بیان کرد: با راه اندازی این موزه سنت حسنه وقف و پیشینه تاریخی وقف که با پیروی از اهل بیت (ع) صورت گرفته به نسل های بعد معرفی می شود.

وی افزود: در این راستا این اشیاء زیر نظر کارشناسان میراث فرهنگی نگهداری و در این مجموعه قرار گرفته تا در خدمت علاقه مندان، پژوهشگران و نخبگان فرهنگ و ادب قرار گیرد.

همچنین ابوالفضل مکرمی فر، مدیر کل میراث فرهنگی و صنایع گردشگری خراسان رضوی؛ گفت: این موزه باعث ترویج وقف بین خیرین می شود و پروژه های به نمایش درآ مده فرصت های سرمایه گذاری هستند.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید