افتتاح اولین موقوفه مشارکتی مهدوی در آستانه نیمه شعبان

0

اولین موقوفه مشارکتی مهدوی خیمه الانتظار مشهد الرضا(ع) در خراسان رضوی همزمان با اعیاد نیمه شعبان افتتاح می شود.

به گزارش خبرنگار صدای مشهد، حجت الاسلام سعید آخوندی، مدیر کانون فرهنگی مذهبی خیمه الانتظار، در نشست خبری افتتاح اولین موقوفه مشارکتی مهدوی بیان کرد: اولین موقوفه مشارکتی مهدوی، با قیمت ۲ میلیارد تومان، توسط واقفین و خیرین گرامی در قالب سهم های ۵۰ هزار تومانی خریداری شده است که این کار از سال ۱۳۹۴ کلید خورده است.

وی گفت: به مناسبت نیمه شعبان و با آغاز جشن ها با شعار “تا انقلاب مهدی نهضت ادامه دارد” مکان به صورت رسمی افتتاح می شود.
حجت الاسلام آخوندی بیان کرد: در کنار شعبه اصلی واقع در مطهری شمالی ۴۶ ،دو شعبه در مناطق کم برخوردار مشهد واقع در روستای خلق آباد و خیابان طوس ۹۷ افتتاح شده و فعالیت های فرهنگی و مذهبی انجام می دهند.

مدیر کانون تاکید کرد: بعد از نیمه شعبان فعالیت های مجموعه در کانون های تخصصی مهدویت، شهدای مهدوی، نشاط معنوی، ارتباطات ورسانه و فضای مجازی، اقتصاد مقاومتی، آسمانی ها بارویکرد برنامه ویژه کودکان ونوجوانان و کانون تخصصی خادمیاران که به صورت تخصصی ادامه فعالیت می دهند.

وی با توجه به سیل های اخیر در کشور و برای کمک به هموطنان و دغدغه اعضای جامعه مهدوی کمک به سیل زدگان در دستور کار قرار گرفته است و ادامه داد: برپایی ایستگاه های جمع آوری اقلام و کمک های مالی و ساماندهی ۸ گروه جهادی و اعزام به مناطق سیل زده را داریم که تاکنون ۲۵ میلیون تومان جمع آوری و ارسال شده است و پیش بینی می شود که طی برگزاری جشن ها مبالغ و اقلام بیشتری جمع آوری شود.

مدیر کانون فرهنگی مذهبی خیمه الانتظار اظهار کرد: نمایشگاه های مبتنی بر گام دوم انقلاب اسلامی اقتصاد مقاومتی در زمان برگزاری جشن ها برپا می شود.

وی در خصوص دیگر فعالیت ها ادامه داد: کارگاه تولیدی خیاطی در راستای اشتغال زایی و محرومیت زدایی و حمایت از سال رونق تولید راه اندازی شده است.

آخوندی اظهار داشت: مسابقه دلنوشته ای به مهربان ترین پدربرای کودکان و نوجوانان و شهر بازی مهدوی با پنج محور اعتقادی، اخلاقی، اجتماعی_فرهنگی، سیاسی و اقتصادی برگزار می شود.

وی ادامه داد: که این موضوعات شهربازی دائمی با ابزارهای بازی، خلاقیت، شعر، نقاشی، نمایش گردانی، مسابقه و … با محوریت عمو روحانی اجرا می شود.

وی یکی از کارهای اجرایی بزرگ کانون را برگزاری مراسم استغاثه جمعی فرج در صبح نیمه شعبان در عرصه میدان شهدا دانست و گفت: اجتماع عظیم مهدویون در ساعت ۸ صبح روز نیمه شعبان با حضور پرشور منتظران ظهور برگزار می‌شود و در این شب و روز فرخنده ویژه‌برنامه‌های باشکوهی در ۷۰۰ نقطه مشهد برگزار مشهد برگزار می‌شود.

حجت الاسلام آخوندی ادامه داد: مراسم جشن با حضور قاریان برجسته کشوری، شعرخوانی شاعران آقایان برقعی، موید و معینی و دیگر شعرا، گروه های سرود کشوری آوای رضوان، ولیعصر، ثارالله و سخنرانی حجج اسلام حضرات آیات رفیعی، پناهیان، ماندگاری، مومنی، شهاب مرادی و دهشت و مداحی آقایان واعظی، حدادیان، نریمانی، بحرالعلوم، قانع و دیگر مداحان برگزار می شود.

مراسم جشن از ۲۸ فروردین آغاز و تا یکم اردیبهشت ساعت ۲۰:۳۰ ادامه دارد.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید