استاندار: ریسک واگذاری مناصب مهم به بانوان را می‌پذیرم

0

استاندار خراسان رضوی گفت: من ریسک واگذاری مناصب مهم به بانوان را می‌پذیرم و نگران چیزی هم نیستم، چون معتقدم که در برخی از مناصب کارآیی بانوان بیشتر است.

به گزارش صدای مشهد، علی رضا رزم حسینی استاندار خراسان رضوی در دیدار بانوان شاغل در استانداری و ادارات تابعه که به مناسبت گرامیداشت مقام زن در محل استانداری برگزار شد، گفت: در جامعه ایران نقش بانوان یک نقش تاریخی بوده و حتی به مرور این نقش پررنگ‌تر از قبل شده است.

وی با طرح این سوال که چطور و چگونه باید حق بانوان ادا شود؟ تصریح کرد: من ریسک واگذاری مناصب مهم به بانوان را می‌پذیرم و نگران چیزی هم نیستم، چون معتقدم که در برخی از مناصب کارآیی بانوان بیشتر است.

استاندار خراسان رضوی خطاب به بانوان حاضر در جلسه گفت: مسئولیت اصلی شما تقویت خانواده است اگر پستی که در محیط کار می‌گیرید باعث تقویت خانواده بشود قطعا پیشرفت خانواده را در پی خواهد داشت در غیر این صورت کیان خانواده را تضعیف خواهد کرد.

رزم حسینی افزود: اگر شما مسئولیتی را می‌پذیرید اول باید خانواده خود را در اولویت قرار دهید، چون مناصب چقدر ارزش دارند که باعث برهم زدن کیان خانواده شوند؟ البته این را هم نمی‌توان فراموش کرد که تمام مردان موفق همسران موفقی در کنار خود داشته اند.

وی خطاب به پرسنل بانوان استانداری و ادارات تابعه تصریح کرد: هدف ما این است که در طول سال چندین مرتبه با پرسنل استانداری جلسه برگزار شود و در قالب آن با پرسنل گفت و شنود کنیم، چون علاقمنمدیم از ضعف‌ها مطلع و از پیشنهادات سازنده شما برای استان و استانداری استقبال می‌کنیم.

استاندار خراسان رضوی مسئولیت کار در ستاد استانداری را بسیار مهم دانست و گفت: اداره استانداری برای بقیه ادارات دولتی یک تابلو محسوب می‌شود و مابقی ادارات و مردم نگاه می‌کنند ببیند پرسنل از اداره راضی هستند یا خیر؟ بنا براین امیدواریم این گونه جلسات مستمرا برگزار شود با این نگاه که اشکالات را پیدا کنیم چرا که همه در یک خانوداه بزرگ اداری قرار است در کنار هم کار کنیم پس باید برای برطرف کردن ضعف‌ها با هم به یک راهکار برسیم.

رزم حسینی با اشاره به بهانه برگزاری جلسه بزرگداشت مقام زن افزود: ما که باشیم که بخواهیم از اهمیت مقام زن سخن بگوئیم بلکه خدا در قرآن و در سوره کوثر به مقام زن اشاره می‌کند و همه می‌دانیم که مراد از کوثر حضرت فاطمه الزهرا (س) است که دارای نعمت زیاد است و خدا از پیغمبر می‌خواهد برای این نعمت بزرگ قربانی کند.

وی با اعلام این خبر که در شورای معاونین استانداری هم مدیر کل بانوان خواهد بود، در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: باید بر دل‌ها حکومت کرد و ارتباطات سازمانی باید دوستان باشد نه یک ارتباط صرف اداری و خشک. کاملا مشخص است که در خصوص ارتقاء کیفی ارائه خدمات فقط روابط اداری کافی نیست بلکه روابط دوستانه محبت آمیز معنوی هم باید در کنار آن رشد پیدا کند تا جامعه هم همراه شما باشد.

استاندار خراسان رضوی در انتهای سخنانش با تشکر از اقدامات رشیدیان استاندار سابق خراسان رضوی، با بیان این که هر تغییری خوب نیست گفت: تغییر زمانی مطلوب محسوب می‌شود که شرایط آن پست روبه بهبود باشد لذا سعی می‌کنیم با حوصله کار‌ها را جلو ببریم.

توسعه دارای دو بعد اقتصادی-مادی و فرهنگی-رفتاری است

فرشته سلجوقی مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی هم در این جلسه گفت: در آستانه دهه پنجم انقلاب و با تبیین گام‌های هفت گانه رهبری، در گام دوم انقلاب اعلام می‌کنیم، ما زنان نسل تحریم محکم ایستاده ایم.

وی مفهوم توسعه را دارای دو بعد اقتصادی، مادی و فرهنگی رفتاری دانست و تصریح کرد: در بعد اقتصادی نیازمند سرمایه مالی و دانش فنی هستیم و بعد فرهنگی، که منجر به رضایتمندی منابع انسانی می‌شود نیازمند رضایت مردم، با اقداماتی ازجمله آموزش گفتگو مدارا، قانون پذیری ریسک پذیری، توانایی شنیدن همه از جمله کودکان است بر این اساس لازم است بر روی مادران جامعه به عنوان مربیان هر انسان سر مایه گذاری شود.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی زنان را دارای ویژگی منحصر بفرد شفقت دانست و گفت: شفقت درمانی به گفته روانشناسان یکی از شیوه‌های درمانی موثرمحسوب می‌شود لذا باید توسعه فرهنگی رفتاری را از درون خانواده و از مادران و دختران شروع کنیم تا منجر به پرورش کودکان توسعه آفرین شود.

سلجوقی افزود: اکنون بعد از گذشت ۴ دهه از انقلاب با اعتماد به پاکدامنی و شایستگی زنان در تصدی پست‌های مدیریتی که منجر به صدور مصوبه هیات دولت مبنی بر افزایش ۳۰ درصدی پست‌های مدیریتی زنان در سال ۹۶ شد روبرو هستیم.

وی تصریح کرد: دفتر زنان و خانواده همه ساله تا پایان برنامه ششم نسبت به عملکرد دستگاه‌های اجرایی برای افزایش مناصب مدیریتی دارای برنامه است، بر این اساس خوشبختانه پیش بینی ما از سهم ۹ درصد مدیریتی زنان این بود که تا آخر سال جاری به ۱۵ درصد برسد، اما به ۱۸ درصد افزایش یافت.

وی با تشکر از اقدام استاندار مبنی بر انتصاب اولین بخشدار زن تصریح کرد: امیدواریم این اقدام مورد تاسی دیگر دستگاه‌های اجرایی قرار بگیرد.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید