استارت نهایی شاگردان کی‌روش از ۱۱ شهریور برای صعود به روسیه؟

0

مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ در منطقه آسیا ۱۱ شهریور ماه سال آینده آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری صدای مشهد، رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در منطقه آسیا در مرحله نخست ۱۰ فروردین ماه سال آینده با برگزاری هفته پایانی مرحله اول و شناخت تیم‌‌های صعود کننده به مرحله نهایی این رقابت‌ها به پایان می‌رسد.
در پایان این مرحله تیم‌‌های صدرنشین ۸ گروه به همراه ۴ تیم برتر مرحله دوم راهی مرحله نهایی انتخابی جام جهانی روسیه خواهند شد، ضمن اینکه همین ۱۲ تیم جواز حضور مستقیم در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ امارات را نیز به دست خواهند آورد.
با پایان مرحله نخست قرار است مرحله دوم این رقابت‌ها اردیبهشت ماه سال آینده قرعه‌کشی شود تا ۱۲ تیم صعود کننده به این مرحله در دو گروه ۶ تیمی حریفان خود را بشناسند.
در مرحله سوم (نهایی) مسابقات ۱۲ تیم صعود کرده به دو گروه ۶ تیمی تقسیم می‌شوند و به صورت رفت برگشتی ماراتن صعود به جام جهانی ۲۰۱۸ را آغاز می‌کنند.
مسابقات این مرحله که در واقع مرحله نهایی برای صعود به جام جهانی ۲۰۱۸ است از ۱۱ شهریور ۹۵ آغاز می‌شود و تا ۱۵ شهریور ۹۶ به طول می‌انجامد.
همچنین از آنجایی که جام ملت‌های ۲۰۱۹ آسیا با حضور ۲۴ تیم برگزار خواهد شد، بنابراین به جز ۱۲ تیمی که در مرحله دوم انتخاب شده و برای صعود به جام جهانی ۲۰۱۸ تلاش خواهند کرد، ۱۲ تیم دیگر باید انتخاب شود.
بنابراین از بین ۲۸ تیم حذف شده در مرحله دوم مسابقات که دیگر شانسی برای جام جهانی ۲۰۱۸ نخواهند داشت، ۲۴ تیم که بهترین عملکرد را داشته اند انتخاب می‌شوند و در ۶ گروه ۴ تیمی باهم مسابقه می دهند و در نهایت تیم های اول و دوم این ۶ گروه (مجموعاً ۱۲ تیم) راهی جام ملت های ۲۰۱۹ می شوند تا ترکیب ۲۴ تیم این مسابقات تکمیل شود.
در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه نیز از هر گروه دو تیم برتر راهی جام جهانی شده و برنده تیم‌های سوم دو گروه در آسیا طی دو بازی رفت و برگشت به مصاف تیم چهارم منطقه کونکاکاف خواهد رفت تا در نهایت برنده این دیدار تیم سی و دوم جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را معرفی کند.
تیم ملی ایران نیز در صورت صعود به مرحله نهایی این رقابت‌ها در مصاف با ۱۱ کشور دیگر از ۱۱ شهریور ماه سال آینده کار خود را برای صعود به جام جهانی آغاز خواهد کرد:
**برنامه زمان‌بندی مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به شرح زیر است:
هفته اول: اول سپتامبر ۲۰۱۶ – (۱۱ شهریور ۱۳۹۵)
هفته دوم: ۶ سپتامبر ۲۰۱۶ – (۱۶ شهریور ۱۳۹۵)
هفته سوم: ۶ اکتبر ۲۰۱۶ – (۱۵ مهر ۱۳۹۵)
هفته چهارم: ۱۱ اکتبر ۲۰۱۶ – (۲۰ مهر ۱۳۹۵)
هفته پنجم: ۱۵ نوامبر ۲۰۱۶ – (۲۵ آبان ۱۳۹۵)
هفته ششم: ۲۳ مارس ۲۰۱۷ – (۳ فروردین ۱۳۹۶)
هفته هفتم: ۲۸ مارس ۲۰۱۷ – (۸ فروردین ۱۳۹۶)
هفته هشتم: ۱۳ ژوئن ۲۰۱۷ – (۲۳ خرداد ۱۳۹۶)
هفته نهم: ۳۱ اوت ۲۰۱۷ – (۹ شهریور ۱۳۹۶)
هفته دهم: ۵ سپتامبر ۲۰۱۷ – (۱۴ شهریور ۱۳۹۶)
دیدار پلی‌‌آف آسیا:
مسابقه رفت: ۵ اکتبر ۲۰۱۷ – (۱۳ مهر ۱۳۹۶)
مسابقه برگشت: ۱۰ اکتبر ۲۰۱۷ – (۱۸ مهر ۱۳۹۶)
دیدار پلی‌آف آسیا – کونکاکاف:
مسابقه رفت: ۹ نوامبر ۲۰۱۷ – (۱۸ آبان ۱۳۹۶)
مسابقه برگشت: ۱۴ نوامبر ۲۰۱۷ – (۲۳ آبان ۱۳۹۶)
تیم ملی ایران هم اکنون در گروه چهارم مرحله دوم انتخابی جام جهانی روسیه در گروهی که تیم‌های ملی عمان، هند، ترکمنستان و گوام در آن حضور دارند، صدرنشین است و طی روزهای ۵ و ۱۰ فروردین ۹۵ در دو دیدار پایانی این گروه به مصاف هند و عمان خواهد رفت.

منبع: فارس

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید