اجرای آزمایشی طرح تغذیه رایگان در مدارس استان

0

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: طرح تغذیه رایگان دانش آموزان دوره ابتدایی در مدارس خراسان رضوی به صورت آزمایشی آغاز شده است.

به گزارش صدای مشهد مشهد، قاسمعلی خدابنده مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی ظهر شنبه در حاشیه افتتاح طرح تغذیه رایگان دانش آموزان در استان‌های خراسان گفت: طرح تغذیه رایگان دانش آموزان دوره ابتدایی به پیشنهاد معاون ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با همکاری و مشارکت اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، آستان قدس رضوی، سپاه امام رضا (ع) و کمیته امداد امام خمینی (ره) در سه استان خراسان بزرگ به صورت آزمایشی آغاز می‌شود.

وی تصریح کرد: قرار است ۳۵ هزار دانش آموز دوره ابتدائی سه بار در هفته از طرح تغذیه رایگان مدارس بهره‌مند شوند با اینکه قرار است این طرح در ۱۷ استان دیگر نیز اجرایی شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: یکی از وظایف آموزش و پرورش حفظ و ارتقاء سلامت و بهداشت دانش آموزان است و برای بسیاری از دانش آموزان امکان اینکه صبحانه را در کنار خانواده خود میل کنند فراهم نمی‌شود و طرح تغذیه در مدارس می‌تواند به بهبود سلامت آن‌ها و افزایش سطح یادگیری کمک کند.

خدابنده افزود: اگر این تغذیه از آستان قدس رضوی باشد بسیار ارزشمندتر خواهد بود، چون متبرک به حرم آقا علی ابن موسی الرضا (ع) است و این غذا می‌تواند شفابخش باشد و لذا از بعد روحانی و اعتقادی نیز حائز اهمیت خواهد بود.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید