آماده ایم در زمینه هسته ای با ژاپن همکاری کنیم

0

هسته اینایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: در موضوعات سیاسی، اقتصادی و انرژی می توان با ژاپن روابط خوبی را ایجاد کرد و همکاری های هسته ای بین ایران و ژاپن منع قانونی ندارد.
به گزارش پایگاه خبری صدای مشهد، منصور حقیقت پور در خصوص سفر نخست وزیر ژاپن به ایران پس از ۳۸ سال و احتمال تعاملات هسته ای بین دو کشور، اظهار داشت: ممنوعیتی برای تعامل هسته ای بین ایران و ژاپن وجود ندارد و اگر طرف مقابل آمادگی داشته باشد، می توانیم در زمینه هسته ای همکاری های لازم را انجام دهیم.

نماینده مردم اردبیل، سرعین، نمین و نیر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر ژاپنی ها آمادگی داشته باشند با توجه به مفاد برجام در راستای کمک های فنی به جمهوری اسلامی ایران می توان همکاری های هسته ای را بین ایران و ژاپن شاهد بود.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مهم تر از این موضوع، بحث اقتصاد و انرژی است که با توجه روابط خوب صنعتی بین دو کشور می توان به گسترش روابط با ژاپن امیدوار بود.

حقیقت پور با بیان اینکه در موضوعات سیاسی، اقتصادی و انرژی می توان با ژاپن روابط خوبی را ایجاد کرد، گفت: همکاری های هسته ای بین ایران و ژاپن منع قانونی ندارد.

وی افزود: از امتیازات برجام این است که می توان در همکاری با سایر کشورها صنعت هسته ای در کشور را گسترش دهیم.

نماینده مردم اردبیل، سرعین، نمین و نیر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سفر نخست وزیر ژاپن پس از ۳۸ سال به ایران را می توان مثبت ارزیابی کرد و این نیز از فرصت های به دست آمده در سایه برجام است که باید از آن استفاده کنیم.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید