آغاز به کار نهمین «جشنواره فیلم مردمی عمار»

0

برگزیدگان نهمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار در بخش های مختلف معرفی شدند.

به گزارش صدای مشهد، مراسم افتتاحیه نهمین دوره از جشنواره مردمی فیلم عمار با حضور مردم و جمعی از اهالی رسانه امروز عصر در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد.

*پویا نمایی

در این برنامه از چند خانواده شهید برای اهدای جایزه بخش پویا نمایی، نماهنگ، برنامه تلویزیونی، دعوت شد تا روی صحنه حاضر شوند که لوح افتخار پویا نمایی را به اثر «روز از نو» به کارگردانی حسن اسدی و فانوس این بخش به «شهرهزار کبوتر» اثر مریم هاشم نژاد و پوریا نیک منش اهدا شد.

*نماهنگ

فانوس بخش نماهنگ به اثر «علی کوچولو» ساخته حامد حیدری و جایزه ویژه این بخش به سید مهدی حسینی برای «قاصدک» ،«خلوت خوب» و «خونه مادربزرگه» تعلق گرقت.

*برنامه تلویزیونی

در بخش برنامه تلویزیونی لوح افتخار به « به وقت جام» ساخته علیرضا بوالی، فانوس این بخش به «دوران» به تهیه کنندگی فرشاد منجزی اهدا شد.

*برنامه تلویزیونی اینترنتی

لوح افتخار بخش تلویزیون اینترنتی به «یه بوم و دو هوا» به تهیه کنندگی فاطمه احمدی و فانوس این بخش به اثر شهرآرا به کارگردانی میلادگودرزی اهدا شد.در بخش آیتم تلویزیونی موشن گرافی و کلیپ، هیچ اثری واجد دریافت جایزه نبود.

دهقانی اشکدری برای «معلمانی که کارگری می کنند» لوح افتخار گزارش خبری گرفت و فانوس به سعید پرویزی برای کارگردانی «قاچاق سوخت» رسید.

*گزارش خبری

در بخش گزارش خبری، جایره ویژه به زهرا چخماقی رسید.

چخماقی پس از دریافت جایزه گفت : سعی می کنم کارم را به خوبی و درست انجام دهم و از خانواده شهدا می خواهم برای من دعا کنند. چخماقی در این بخش دستکش ننه عصمت را به عنوان جایزه دریافت کرد.

در ادامه امین میمندیان استندآپ کمدی با موضوع «دیمنتور» و نقد مسائل اجتماعی و سیاسی و اقتصادی را اجرا کرد.

بزرگداشت شیخ ابراهیم زکزاکی

تقدیر ویژه بعدی به شیخ ابراهیم زکزاکی اختصاص داشت.

نادر طالب زاده در ادامه مراسم گفت: خوشحالم در این مقطع سخت و حساس به هر صورت فرصت تنفس مجدد پیش آمد و اینگونه مراسم برگزار می شود.

وی افزود: فعالیت جوان‌های پرشور و باخدا در این ۹ دوره نشان از کمک آن‌ها به انقلاب است تا بتوانیم به آینده خوش بینانه باشیم که عمار جایگاه خودش را پیدا کرده است.

طالب زاده گفت: وعده اصلی انقلاب اسلامی کمک به مسلمانان است و زکزاکی نشان داد چقدر مستعد اسلام شناسی و مبارز است و ان شالله باید دوباره جهاد را راه بیندازیم تا راه اهل بیت ادامه داشته باشد.

وی گفت:عمار با زحمت بچه ها رشد کرده تا انقلاب را جهانی و جهانی تر ببینیم.

تعدادی دیگر از خانواده های شهدا برای بخش تقدیر ویژه زکزاکی روی صحنه آمدند و این جایزه را به دختر شیخ زکزاکی تقدیم کردند.
شیخ زکزاکی محکم پای اسلام ایستاد

دختر شیخ زکزاکی در ادامه گفت: از همه مسئولان این جشنواره تشکر می کنم که از پدرم قدردانی کردند.وقتی دقت می کنیم از صدر اسلام خانواده ها و افراد زیادی شهید شدند و پدرم از این جمله انسان ها بود که شش فرزند خود را از دست داد و بارها زندان رفت اما عقیده خود را کنار نگداشت و محکم پای اسلام ایستاد.

وی ادامه داد:عثمان بن فودیو دویست سال پیش شهرک سینمایی را بنا کرد و ادامه راهش را پدرم انجام داد اما حکومت نیجریه نمی خواهد اسلام واقعی در جریان باشد.از همه می خواهم برای پدرم که در وضعیت خوبی نیست،دعا کنند.

در ادامه برنامه جوایزی به بخش «فیلم ما» ، «فیلمنامه» ، «نقد مقالات و پژوهش های سینمایی» تعلق گرفت.

فانوس بخش نقد و مطالعات پژوهش‌های سینمایی به «مطالعه توزیع مردمی» اثر رسول احمدی اهدا شد.در این بخش هیچکس شایسته لوح تقدیر نبود.

*فیلم ما

لوح تقدیر این بخش به «یدی» اثر یزدان عربی اهدا شد و فانوس بخش «فیلم ما» به سپیده شراحی تعلق گرفت.

*فیلم‌نامه

لوح افتخار این بخش به سیدمهدی میرقیاسی برای «اینجا سرزمین من است» اهدا شد.

طرح فیلم‌نامه به رضا دانش‌پژوه و میثم مهدوی‌راد برای «روزی روزگاری بویر احمد» رسید.

در بخش فیلمنامه بلند سینمایی فانوس به «لیست شنبه» اثرمحمد صادق رمضانی و حجت احمدی زند اهدا شد.

احمدی زند گفت :دعا کنید فیلمنامه در حد فیلمنامه نماند و فیلمش ساخته شود، دوم از شما به دلیل این جایزه تشکر می کنم و سوم از خانواده ها که همیشه حامی بودند و اسمشان هیچ وقت در تیتراژ نیست، قدردانی می کنم.

در ادامه از دو اکران کننده برتر فیلم های جشنواره مردمی عمار تقدیر شد که شهربانو آتشی نماینده شهرستان آباده و آرزو گراوندی نماینده باغ ملک از جمله آنها بودند.
درد دل حامد همایون در نهمین جشنواره مردمی فیلم عمار

حامد زمانی خواننده انقلابی هم در بخش دیگربرنامه مورد تقدیرقرار گرفت.

زمانی پس از تقدیر گفت : فکر نمی کردم امروز با چنین صحنه هایی روبرو بشوم و اصلا لایق چنین اتفاقاتی نیستم.

وی با بیان اینکه دو یا سه سالی است که من را کمتر می بینید، گفت: عدم حضور من دلایل مختلفی دارد؛ آمدم درد دل کنم و مشکلات را بگویم اما همه این اتفاقات پیش یک لحظه لبخند شما نابود می شود.

زمانی بیان کرد:حدود سه ماه پیش مشکلاتی پیش آمد که فکر نمی کردم به این زودی برگردم اما جنس بچه های عمار برای من متفاوت از بقیه است و از رفاقت چیزی کمتر نمی بینیم.

این خواننده انقلابی بیان کرد: امروز روز تجلیل از همه کسانی است که من بخاطرشان خواندم و مسیر را با هم طی کردیم.

زمانی با بیان اینکه متاسفانه با بچه های انقلابی و حزب اللهی و متعهد برخوردخوبی نمی شود، ادامه داد:اتفاق بد ضربه هایی است که خودمان به خودمان می زنیم.

وی گفت:هویت انقلابی ما یک هویت کاملا اصیل و باکلاس است و ما به آن افتخار می کنیم و نشان می دهیم چه کسی رفتنی و چه کسی ماندنی است.

مادر شهید خالقی پور در ادامه مراسم گفت: باعث افتخار است که در هفتمین سال پیاپی در کنار یچه های عمار هستم و ممنونم که من را در جمع خودتان پذیرفتید.

در ادامه حاج صادق آهنگران به روی صحنه آمد و در کنار زمانی و مادر شهیدان خالقی پور و پدر و مادر شهیدان احمدی روشن ایستاد،در ادامه برنامه اولین هدیه کاشی حرم امام رضا(ع)، دومین هدیه سنگ صحن حرم امام حسین(ع) و سومین هدیه مردمی به حامد زمانی اهدا شد.

آهنگران گفت: برای من توفیقی بود که این انگشتر با ارزش معنوی را تقدیم کنم و در این محفل با صفا حضور داشته باشم.
پدر شهید احمدی روشن:مقاومت برای ولایت مداری افتخار است

پدر شهید احمدی روشن بیان کرد : به حامد زمانی می گویم این بی مهری ها برای همه ما وجود دارد اما مقاومت خرجی است که برای ولایت مداری می کنیم و من به آن افتخار می کنم.

وی ادامه داد:به شخصه حدود ده‌ها جلسه‌ای که باید از سال ۹۴ تا به امروز شرکت می‌کردم توسط دولت در دقیقه ۹۰ کنسل شد.
آهنگران گفت : اسلام ناب محمدی به کوری چشم داخلی ها و خارجی ها که نمی توانند ببینند جهانی شد و باید به فکر ظهور باشیم.

در پایان حامد زمانی آهنگ عمار را با جمع حاضر همخوانی کرد.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید