آغاز به کار نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته در مشهد

0

نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته در مشهد همزمان با نهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی ایران آغاز بکار کرد.

به گزارش صدای مشهد؛ این نمایشگاه ۱۰ سال از آخرین دوره دوباره از سر گرفته شده و با حضور ئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در محل نمایشگاه بین المللی مشهد گشایش یافت.

در این دو نمایشگاه ۲۳۱ غرفه با بیش از ۲۵۰ شرکت کننده در بخش های مختلف حضور دارند و صنایع و دستاوردها و توانمندی های خود را به نمایش درآورده اند.

هیات های نمایندگی، شرکت های گردشگری و خطوط پروازی کشور‌هایی از جمله ترکیه، استرالیا، چین، روسیه و ارمنستان نیز در این نمایشگاه حضور دارند.

در حاشیه این نمایشگاه ها مجموعه ای از جشنواره ها و کارگاه ها و نشست های هم اندیشی نیز برگزار می شود که از جمله آنها جشنواره هفته فرهنگی خراسان رضوی ،جشنواره غذا، آوا‌ها و نوا‌ها، ، همایش بررسی راهکارها و فرصت های تمرکز زدایی سرمایه گذاری و سه کارگاه آموزشی در این حوزه می باشد.

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در جمع خبرنگاران،گفت: برخی به دنبال برهم زدن رونق گردشگری کشور و ایجاد مانع برای حضور گردشگران در ایران هستند.

علی اصغر مونسان، افزود: هر زمان با رشد حضور گردشگران در کشور روبرو شدیم شاهد تلاش های منفی علیه این روند بودیم.

به گفته وی، مساله فساد اخلاقی برخی گردشگران از مصاحبه ای آغاز شد که از سوی منبع خبر تکذیب گردید که فایل صوتی مصاحبه نیز گویای عدم طرح چنین موضوعی بوده است.

وی گفت: متولیان گردشگری و استانداران اهتمام فراوان به این موضوعات دارند و اجازه نخواهیم داد چنین فضاهای منفی علیه گردشگری کشور ایجاد شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور افزود: حرفهای منفی درباره زائران عراقی در ایران و نسبت به ایرانیان در عراق مطرح شده که نشان می دهد عده ای به دنبال بر هم زدن روابط و رونق گردشگری کشور هستند.

وی با بیان اینکه مشخصات ویژه ای برای شهرهای گردشگری به شهرداران اعلام شده است، اظهار کرد: هر شهری که مشخصات اعلام شده را داشته باشد گواهینامه شهر گردشگری دریافت می کند و امید است شهر مشهد در این زمینه الگو باشد.

وی با اشاره به رشد ۳۸ درصدی گردشگری در کشور گفت: ترکیب حضور گردشگران در ایران طی چند ماه اخیر تغییراتی داشته که در آینده نزدیک دوباره احساسات منفی ایجاد شده در اروپایی ها بر طرف خواهد شد.

مونسان افزود: بسته سفر به ایران با تحولات ارزی اخیر ارزان شده و افزایش ۲ برابری ورودی گردشگران به مشهد جای بسی خرسندی است.

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید