آخرین وضعیت تیم فوتبال «پدیده» / از واگذاری تا خداحافظی یحیی

0

تیم فوتبال پدیده در حالی به شهر خودرو واگذار شد که یحی گل محمدی به دلایل مشکلات مالی این تیم در تمرینات شرکت نمی کند.

به گزارش صدای مشهد، مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی از امضای ستاد تدبیر خبر داد و گفت: با این امضا پدیده رسما به «شهر خودرو» واگذار می‌شود.

فرزاد فتاحی درخصوص آخرین وضعیت تیم پدیده گفت: خوشبختانه آخرین مراحل واگذاری تیم پدیده با همراهی و پیگیری استاندار انجام شد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی تصریح کرد: با امضای ستاد تدبیر امیدوارم به‌زودی شاهد رفع مشکلات این تیم باشیم، شرکت پدیده طی ارسال نامه‌ای سوالاتی را مطرح کرده بود که توسط مدیرکل امور اقتصادی پاسخ داده شد و تمام شرایط مهیای اتفاق خوب در فوتبال استان است.

وی خاطرنشان کرد: بزودی قرارداد منعقد می‌شود و تیم پدیده با تامین منابع مالی در نیم فصل دوم با آمادگی کامل حضور پیدا می‌کند.

فتاحی عنوان کرد: وظیفه اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی و استانداری که باید تا این مرحله پیگیری می‌شد به‌اتمام رسید و از این پس بین باشگاه و شهرخودرو خواهد بود که در قالب جلسه‌ای ظرف دوروز آینده برگزار می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی بیان کرد: باید از پیگیری استانداری و حمایت شهردار، شورای شهر و سازمان همیاری به‌خاطر حمایت از این تیم تشکر کنم، امیدوارم تیم فوتبال پدیده اتفاق خوبی را در لیگ برتر رقم بزند.

پدیده بدون یحیی

این در حالی است که تمرین تیم فوتبال پدیده خراسان  این چند روز بدون حضور یحیی گل‌محمدی سرمربی این تیم برگزار می شود.

گل‌محمدی در اعتراض به‌وضعیت تیم پدیده و نامشخص بودن شرایط این باشگاه در تمرین حاضر نشد و پیش از این هم اعلام کرده بود که اگر تکلیف مالکیت پدیده مشخص نشود در تمرینات این تیم حضور پیدا نمی‌کند.

این در حالی است که به‌نظر می‌رسد بحث واگذاری باشگاه پدیده به یک شرکت خصوصی مراحل پایانی خود را سپری می‌کند.

حضور پدیده در بین صدرنشینان لیگ برتر افتخار استان است

حجت‌الاسلام نصراله پژمان‌فر در جمع خبرنگاران با بیان اینکه حضور پدیده در بین صدرنشینان لیگ برتر افتخار استان است، گفت: مشهد همیشه تیم در حوزه فوتبال، والیبال و دیگر رشته‌های ورزشی داشته است، چرا هنگامی که مردم با جدیت پای کار پدیده آمده‌اند و جوانان ما با ذوق و شوق از این تیم حمایت می‌کنند، این تیم با بلاتکلیفی مواجه شود که در آستانه کاهش ۶ امتیازی قرار بگیرد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: چرا این تیم در فضای مبهمی قرار گرفته که چند روز دیگر بگویند تیم پدیده‌‌ای که در در لیگ برتر و در صدر جدول حضور داشت اکنون در لیگ دسته یک بازی می‌کند، این مسئله برای شهر ما مناسب نیست.

وی ادامه داد: نمی‌دانم این مسئله را به چه کسی بگوییم، با سرپرست استانداری هم نمی‌توانیم صحبت کنیم چرا که او هم در این زمینه اختیاری ندارد.

پژمان‌فر اظهار کرد: ممکن است امروز یک نفر بگوید که مصلحت پدیده در واگذار کردن است یا شخص دیگری بگوید مصلحت پدیده در واگذار نکردن است، بنده در این زمینه تخصص ندارم، اما می‌گویم بلاتکلیف ماندن این تیم بد است و من به‌نمایندگی از مردم می‌توانم این مطالبه را انجام دهم.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نه به تیم پدیده پولی پرداخت می‌کنند، نه واگذار می‌کنند و نه تعیین تکلیف می‌کنند، تصریح کرد: اگر چند روز دیگر ۶ امتیاز این تیم کسر شد، چه کسی پاسخگوی جوانان و هواداران است؟ آیا این مسئله سرخوردگی برای مشهد و هواداران تیم ایجاد نمی‌کند؟

وی یادآور شد: می‌گویند دادستان اعلام کرده است تا زمانی که پول مردم پرداخت نشده، در حمایت از تیم پول ندهید، نمی‌دانم این موضوع گفته شده یا خیر، اما وقتی این مسئله را مطرح می‌کنند یعنی به‌ما تکلیف کردند که تیم را واگذار کنیم، پس واگذار کنید و اگر می‌توانید تیم‌داری کنید، تیم‌داری کنید.

پژمانفر با بیان اینکه چرا باید سرمربی این تیم اعلام کند که به‌مشهد نمی‌آیم، به نظرم مسئله پول نیست بلکه سوءمدیریت است، گفت: حرف من سیاسی نیست، بلکه حرف جوانان ماست، چرا مسؤولان استانی در قبال لغو بازی استقلال و پدیده واکنش نشان ندادند؟ چرا مدیرکل ورزش و جوانان ما واکنش نشان داد؟ در این زمینه حمایت‌هایی باید صورت می‌گرفت که انجام نشد.

انتهای پیام/

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید